Przemysław Bartosz skazany na 2 lata. Poniżanie kobiety w Leeds

Przemysław Bartosz skazany na 2 lata. Poniżanie kobiety w Leeds

 

Przemysław Bartosz lat 42 został skazany w Leeds.

Sąd koronny w Leeds usłyszał podczas rozprawy, jak Bartosz z Sandringham Crescent w Moortown stał się agresywny wobeć kobiety w chwili kiedy włożyła sukienkę lub makijaż.

Polak nie okazywał wyrzutów sumienia za poniżanie partnera i regularne napaści na nią przez ponad trzy lata. Niesłusznie oskarżył ją również o romans z innymi mężczyznami.

Pewnego razu uderzył ją mocno w twarz, zanim poszła do pracy na nocną zmianę, żeby „musiała o nim myśleć” podczas pracy – usłyszała ława przysięgłych.

Bartosz z Sandringham Crescent, Moortown, został uznany za winnego przestępstwa polegającego na kontrolowaniu i przymusowym zachowaniu w związku oraz dwóch przestępstw napaści powodujących faktyczne uszkodzenie ciała.

Ofiara złożyła zeznania przed ławą przysięgłych podczas pięciodniowego procesu.

Sędzia Tom Bayliss, QC, powiedział: „Regularnie ją poniżałeś.”.

„Wpływ twojego zachowania na nią był oczywisty dla ludzi, którzy ją znali i był dla mnie oczywisty, kiedy byłem świadkiem, jak zeznawała. „Nie okazałeś najmniejszej skruchy”.

Bartosz, opisany jako „obsesyjny i zazdrosny mężczyzna”, po raz pierwszy zaatakował kobietę w październiku 2015 roku kiedy uderzył ją w oba policzki podczas kłótni o pieniądze.

 

Innym razem zaatakował ją i powiedział, że „nauczy ją obsługi zegarka”, kiedy będzie zły na ilość czasu, jaki spędzi z siostrą.

Bartosz uderzył swojego partnera i oblał ją zimną herbatą w październiku 2017 roku kiedy rozgniewał się, oskarżając ją o to, że powiedziała kolegom z pracy o nadużyciu.

Ofiara powiedziała przysięgłym na rozprawie, jak Bartosz sprawił, że poczuła się „naprawdę mało jak mrówka”. Powiedziała: „Czułam, że ma moc i bałem się go”.

Oskarżony poddał także kobietę poniżającemu słownemu znęcaniu się. Podczas kolejnego ataku uderzył ją w głowę routerem internetowym podczas kłótni o to, kto zapłacił za internet.

Gdy kobieta była atakowana podczas kolejnego gwałtownego wybuchu, zapytała Bartosza: „Dlaczego mnie bijesz? Dlaczego mnie kopiesz?”

Odpowiedział: „Bo mogę”.

Polak została skazany na 2 lata więzienia, a tak wysoka kara autowatycznie daje deportacje z UK do Polski.

Konrad W

 

23 grudnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *