Przemówienie Premier May po Polsku, historyczny moment w Wielkiej Brytanii

Przemówienie Premier May , historyczny moment w dziejach Wielkiej Brytanii – moment bez powrotu

 

Kilka słów co mówi pani Premier :

Artykuł 50 jest uruchomiony

To jest historyczny moment i nigdy nie wróci. My idziemy po kontrole prawa, kraju i granic. Ten Rząd jest zdeterminowany aby to zrobić. Mamy plan być Global Brytanią przy współpracy z sąsiadami z Unii Europejskiej i ze świata. My nie opuszczamy Europę, mamy tam swoich przyjaciół. W czwartek czyli jutro zostanie opublikowana Biała Księga na temat drogi i zmian odzyskania kontroli naszego kraju nad od Brukseli. Wszyscy będą wiedzieć co ich czeka. My będzie przejmować kontrole naszego prawa nad Europejskim Sądem, my będziemy negocjować jako jeden kraj czyli Wielka Brytania. Będziemy kontrolować granicę i emigracje do naszego kraju, będziemy kontrolować emigrację która będzie dla nas najlepsza . Będziemy pracować nad zabezpieczeniem życia emigrantów na wyspach jak i naszych obywateli w Europie.

Chcemy mieć umowę handlową bez ceł która będzie dobra i dla Wielkiej Brytanii i dla Unii Europejskiej. Ale Europejscy liderzy mówią że nie możemy dostać free trade z Europą będziemy to respektować. Będziemy współpracować z naszymi sąsiednimi krajami na temat edukacji, technologii. To dotyczy tez terroryzmu. My rozumiemy, że będą konsekwencje wyjścia z UE ale Globalna Wielka Brytania powoli idzie.  Opuszczenie Unii Europejskiej jest w toku musimy pracować razem z nadzieją i optymizmem i razem musimy zbudować silniejszą  Wielką Brytanię i przyszłość dla naszych dzieci. Takie wyjście z Unii Europejskiej mógł zrobić tylko jeden kraj – żaden inny z 27 – ale tylko Królestwo Wielkiej Brytanii.

CZĘŚĆ PO POLSKU

Całość po Angielsku

Konrad W

29 marca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

2 komentarzy
  1. Skoro Tusk zapewnia, że Unia wyjdzie z tego wzmocniona, to oznacza, że Unia stoi nad przepaścią i nie ma pomysłu na to, jak nie stoczyć się w otchłań niebytu.

Komentowanie jest wyłączone.