Przekroczysz prędkość o 1 milę zapłacisz mandat w UK

Kierowcy, którzy przekroczą prędkość o 1 milę zapłacą mandat: Policja chce zerowej tolerancji w UK

 

Naczelnik Anthony Bangham powiedział wczoraj wieczorem, że kara za przekroczenie prędkości przez kierowców powinna być surowsza, a dni pobłażliwego traktowania złapanych kierowców muszą się skończyć. Obecnie istnieje 10-procentowa tolerancja dla kierowców przekraczających wyznaczony limit prędkości, czyli uznaniowa ochrona stosowana przez wiele sił.

Bangham stwierdził również, że kursy poświęcone zwiększaniu świadomości w zakresie prędkości były zbyt szeroko stosowane w Wielkiej Brytanii i że funkcjonariusze powinni przestać przepraszać za wlepianie mandatów.

Zasugerował, że kursy te powinny być przydzielane kierowcom popełniającym mniejsze wykroczenia, a wszyscy inni powinni otrzymywać mandaty i punkty karne.

Jego komentarze spotkały się z ostrą reakcją, a niektórzy krytycy sugerowali, że sprawiłoby to, że kierowcy czuliby się „prześladowani”.

Członek partii torysów Sir Greg Knight ostrzegł, że przyjęcie postawy zerowej tolerancji może być w rzeczywistości bardziej niebezpieczne i „zrobić przestępców z kiepskich kierowców”. Policja w wielu przypadkach polega na dobrej woli społeczeństwa, przy rozwiązywaniu śledztw.Inni twierdzili, że może to sprawić, że drogi będą bardziej niebezpieczne, a kierowcy będą obsesyjnie sprawdzać prędkościomierz, zamiast zwracać uwagę na drogę.

W swoim wystąpieniu w Federacji Policyjnej pan Bangham zasugerował, że kierowcy nie bali się już zostać złapanymi, a mandaty i punkty karne powinny wzrosnąć, aby działać jako środek odstraszający.

Dane z Departamentu Transportu sugerują, że w 2016 roku liczba zgonów w wypadkach drogowych była najwyższa od 2011 r., z 1 792 ofiarami śmiertelnymi – wzrost o cztery procent od 2015 r.Edmund King, przewodniczący AA, powiedział: „Oczywiście przekroczenie prędkości jest niebezpieczne, a kierowcy nie powinni jeździć zbyt szybko. Ale na pewno lepiej jest kształcić kierowców, a nie tylko ich karać.

Istnieją dowody na to, że ograniczenie prędkości jest niekoniecznie najbezpieczniejszą opcją.

Bath i North East Somerset Council wydali 871,000 funtów wprowadzając 13 nowych stref prędkości 20 m/h w 2016 roku, ale liczba wypadków śmiertelnych i rannych wzrosła od czasu ich otwarcia.Po wprowadzeniu stref liczba zabitych lub poważnie rannych wzrosła w 7 z 13 stref.

Konrad W

1 lutego 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK