Protesty w Szkocji przeciwko statkom atomowym

Szkocja

Protesty

Tysiące ludzi protestuję w Glasgow, Edynburg, Aberdeen, Dundee, Inverness i Dumfries.

Mieszkańcy Szkocji chcą pokazać Szkockiej Izbie Gmin niechęć do brytyjskich okrętów.

W poniedziałek ma rozpocząć się debata i głosowanie na temat stacjonowania okrętów podwodnych w Szkocji.

Rząd z Londynu nie ma planów przeniesienia bazy ze Szkocji do Anglii.

Szkocji sprzeciwiają się przechowywania broni atomowej w Szkocji .

Były premier David Cameron powiedział  „Trident ” są „niezbędne i odstraszające” zarówno dla bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii i ogólnego bezpieczeństwa NATO.

sz

photo/bbc

Theresa May gazecie „The Thelegraph” powiedziała wyraznie , Wielka Brytania musi odnowić potencjał jądrowy aby zapewnić partnerów NATO że  jej zobowiązania i zaangażowanie międzynarodowe nie ulegają

Podsumowanie:

Szkoci to bardzo dziwny naród.

Mieszkańcy dają się sterować partii SNP ( Scottish National Party ) która rządzi i wygrywa wybory na haśle :  „zorganizujemy wam referendum niepodległościowe”.

Jednak gdy go mieli nie potrafili zagłosować za wolnym państwem. Gdy został przegłosowany Brexit chcą znów należeć do Unii Europejskiej jako wolny kraj ale zapominają że aby należeć do Unii muszą zaakceptować to wszystkie kraje Unijne a Premier Hiszpanii powiedział że się nie zgadza. Ale SNP mówi dalej, my chcemy do Unii.

Szkocji chcą pracy, bezpieczeństwa. Jednak zapominają o jednym że jak Brytyjczycy przeniosą bazę atomową ze Szkocji do Anglii stracą i pracę i bezpieczeństwo.

W dobie wieku gdzie wszystkie większe kraje mają broń atomową Anglia musi mieć broń atomową. W przypadku atakuj nuklearnego na Szkocję czym odpowiedzą na atak , łukiem jak w firmie Waleczne serce.

Konrad W

 

 

16 lipca 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja