Protest w Londynie, Premier May odejdz chcemy Brexit

Protest w Londynie, Premier May odejdz chcemy Brexit

 

Odejdz, odejdz , odejdz to okrzyki w Londynie ludzi na ulicach chcących odwołania i rezygnacji Premier May za Brexit.

PROTESTUJACY maszerowali na ulicach Londynu w tym tygodniu, gdy wściekli ludzi wyrazili swoją dezaprobatę dla propozycji premiera Theresy May’s pod nazwą Checkers.

Ludzie wyszli na ulicę aby upewnić się, że 17,4 miliona Brytyjczyków, którzy głosowali na Brexit, otrzymało całkowite odejście od Unii Europejskiej.

Protestujący krzyczeli „chcemy Brexitu”, trzymając transparenty z napisem „Zdrada „

Krzyczeli: „Czego chcemy? Theresa może odejść Zdrajca.

Plan May Brexitu, wzywający do ścisłego dostosowania swoich przepisów do jednolitego rynku UE dla brytyjskiego eksportu, jest zdecydowanym krokiem w stronę łagodnego Brexitu. Jej plan zawierał  stworzenie „wspólnego zbioru przepisów” – dotyczącego strefy wolnego handlu z UE w zakresie towarów przemysłowych i rolnych.

Zarówno politycy Remainers, jak i politycy Brexiteers wyszydzili propozycję Checkersa, twierdząc, że jest on bardziej znienawidzony niż podatek pogłówny.

Główny negocjator UE Brexit, Michel Barnier, także odrzucił plany pani May, nazywając je „nielegalnymi, szalonymi i niepraktycznymi”.. Pan Barnier wykluczył wszelkie specjalne stosunki gospodarcze z Wielką Brytanią i ostrzegł, że aby to uczynić projekt pani May, rozwikłałby cały „projekt europejski”.

Barnier powiedział: „Mogliby pozostać na jednolitym rynku, podobnie jak Norwegia, która również nie jest członkiem UE, ale musieliby wtedy zaakceptować wszystkie rozporządzenia i wnieść wkład finansowy w europejską solidarność.

„Jeśli jednak pozwolimy brytyjczykom, amianę naszych regulacji inne kraje pójdą w jej ślady, będzie to miało poważny skutek: wszystkie inne mogą nalegać, abyśmy zaoferowali im taką samą ofertę.

 

Konrad W

 

8 września 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *