Problemy Brexitu .UE nie zgadza się na zmiany w umowe Brexit.

Problemy Brexitu .UE nie zgadza się na zmiany w umowe Brexit.

 

Kandydat na Premiera Boris Jonhson zagroził Brukseli że jesli nie dostanie lepszej umowy Brexit Wielka Brytania nie zaplaci 39 miliardów za rozwód.

Ale szefowie UE upierali się, że Bruksela nie będzie „szantażowana”, a Wielka Brytania wkrótce znajdzie się w pogwałceniu „prawa międzynarodowego”, jeśli następny premier wstrzyma rachunek za Brexit w wysokości 39 miliardów funtów.Facebook

Francuska minister Europy Amelie de Montchalin nalegała, aby Wielka Brytania nie miała innego wyjścia, jak tylko przekazać gotówkę, ponieważ kraj „zawsze będzie sąsiadem Francji”, a rozwód bez umów jest „realistyczną opcją”.

Minister francuskiej Europy podkreślił, że umowa pani May to jedyny sposób na zapewnienie „uporządkowanego” wyjścia z bloku.

Pani de Montchalin powiedziała: „Jeśli Wielka Brytania chce odejść, a jeśli chce odejść w uporządkowany sposób, to musi to zrobić czyli płacić 39 miliardów”.

„Na razie 31 października to ostateczny termin” wyjścia UK z Unii Europejskiej.

Mimo że Francja nie chce Brexitu bez żadnych kompromisów, nalegała: „jesteśmy na to przygotowani, a więc jest to teraz realistyczna opcja”.

Dodała: „Teraz czekamy na wyjaśnienia ze strony Wielkiej Brytanii.

„Uważamy, że to Wielka Brytania decyduje, jak chce kontynuować. Umowa wyjścia nie została wynegocjowana z Brytyjczykami; negocjatorzy po obu stronach starali się, starannie, znaleźć najlepsze pozdrowienie dla wszystkich zainteresowanych. ”

Komisja Europejska ostrzegła również, że 585-stronicowa umowa pani Brexit pani May, którą zgodziła się z przywódcami UE-27 w listopadzie ubiegłego roku, będzie niedostępna dla jej następcy.

Rzecznik zarządu z siedzibą w Brukseli powiedział: „Wybór nowego premiera oczywiście nie zmieni parametrów tego, co jest na stole”.

Czy wiec 31 pazdziernika UK wyjdzie z Unii Europejskiej ? Widac wyraznie że Bruksela liczy tylko na kasę od ciebie czyli podatnika który pracuje na wyspach.

Konrad W

 

11 czerwca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit