Premier Szkocji zadłużyła kraj na 14 miliardów funtów w jeden rok

Szkocja

Ależ zadłuża kraj ….

Gdzie znikają miliardy funtów ….

Premier Szkocji narobiła długów niesamowitych, już niedługo mieszkańcy tego kraju przeżyją szoku i będą musieli uciekać ze Szkocji gdy braknie pieniędzy na zasiłki, będą zwolnienia w szkoła w urzędach.

Czy Premier poda się do dymisji ?

Ale pokolei.

 

Szkocje gazety, BBC wszyscy pokazują jakich długów narobiła szefowa Szkocji – kwota jest niewyobrażalnie duża bo to aż 14 miliardów funtów.

Cały dług narobiła tylko w ciągu jednego roku.

Deficyt Szkocji był 14800000000 £ za 2015/16 .

Z takim deficytem czyli około 10 % Szkocja nie ma szans na Unię Europejską o którą domagała się od Londynu Premier Szkocji. Czy ona w ogóle wie jakie widełki są dostępne w deficycie krajów Unijnych.

Przychody oszacowano na 53,7 miliardów £ – tymczasem wydatki publiczne w Szkocji wyniosła 68,6 miliardów £.

Taki mały kraj, to tylko 5 milionów osób, olbrzymi biznes z ropy z gazu, ryb a jednak szefowa Szkocji zadłużyła Szkocję na niesamowite pieniądze.

Już od stycznia 2017 roku gdy będzie przygotowany nowy budżet stracą pracę nauczyciele, policjanci , urzędnicy w lokalnych urzędach. Idzie bieda.

Szkocje ratuję tylko jedna rzecz, że są w Wielkiej Brytanii gdyby nie to byłby to Europejski bankrut. W tym malutkim kraju,  komisja taka jak szykuje się w Polsce na Amber Gold nie skończyłaby pracy chyba przez kilkanaście lat, bo14 miliardów to duża sama. Choć cena ropy spadła to jednak samochody dalej jeżdżą, ba nawet przy tańszej benzynie ludzie kupują jej więcej. Niestety wydatki całkowicie zle zaplanowane i pewno ktoś nie zapłacił podatku a przecież rolnicy ze Szkocji dostawali dotacje z Unii Europejskiej.

Teraz wiemy czemu Premier Szkocji tak ciągła do Unii Europejskiej po głosowaniu Brytanii na Brexit, gdyż chciała „doić ” jeszcze budżet unijny dla swoich rolników.

Długi będą płacić zwykli ludzie w tym też Polacy mieszkający w Szkocji.

Konrad W

photo/blogs.spectator

nicola

 

 

 

 

 

 

 

25 sierpnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka