Premier May zakończy pracę przed niedzielą za drugie referendum

Premier May zakończy pracę przed niedzielą za drugie referendum

10-punktowy plan kompromisowy premiera został zaatakowany przez politykow Labour i Brexiteers i opatrzony znakiem „psiego śniadania” po tym, jak Premier zaproponowała Remainer politykom wiążące głosowanie w drugim referendum – jeśli poparli jej umowę o wycofaniu  z UE w czwartej próbie.

Wściekli torysi wzywają teraz panią May do rezygnacji ze swojej partii „natychmiast”, opisując ofertę jako „zdesperowaną, złudną i skazaną”, przy czym ponad 50 posłów konserwatywnych przysięga głosować przeciwko niej.

David Jones, były minister Brexit, powiedział: „Jestem posłem od 14 lat i nigdy nie widziałem takiego gniewu wśród kolegów. Jest zdesperowana, jest oszukana i jest skazana na porażkę.

„Nie możesz nas powstrzymać koktajlem mlecznym”, mówi Farage

Odrzucenie jej umowy powoduje dalsze naciski na panią May, by odeszła natychmiast, ale niektórzy torysi wezwali ją do pójścia teraz, nawet nie ryzykując upokorzenia czwartej porażki podczas glosowania  Brexit.

Ostatnia próba zawarcia umowy przez May Maya polegała na zaoferowaniu głosowania w sprawie przeprowadzenia drugiego referendum,.

Umowa została opisana jako „martwa w dniu przyjazdu” przez konserwatywnego Marka Francois, wiceprzewodniczącego Europejskiej Grupy Badawczej (ERG).

A oblężony premier ma teraz nową propozycję wyrzucenia jej z Downing Street z komisji ds. Backbenchersów z 1922 r.,

Torysowski poseł Nigel Evans, który zasiada w zarządzie z 1922 r., Powiedział, że będzie dążył do zmiany reguły, aby przeprowadzić kolejne głosowanie nad wotum zaufania, a premier powinien „zrobić miejsce dla nowego przywództwa”.

Maj może się skończyć przed niedzielą, jeśli ponad połowa posłów napisze do Sir Grahama Brady’ego, mówiąc mu, że stracili zaufanie do premiera

„Powiedziano mi, że jeśli ponad połowa partii napisze do Sir Grahama, mówiąc mu, że nie ma zaufania w maju, poinstruuje, że musi odejść.

Niestety umowa May jest zla bo Wyjscie z Unii wedlug jej umowy oznacza podporzadkowanie sie uk pod Sad Strasbourgu taka opinie wydal Prokurator Generalny. Przyjedzie nowy Premier zaczna nowe konsultacje.

Konrad W

22 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit