Premier May upada. Przywódca Izby Gmin rezygnuje przeciwko planowi Brexit.

Premier May upada. Przywódca Izby Gmin rezygnuje przeciwko planowi Brexit.

 

 Andrea Leadsom zrezygnowała dziś wieczorem z Rządu Premier May mówiąc, że nowa umowa Brexitu zaproponowana przez Pania May nie przyniosła korzyści brytyjskim ludziom

Theresa May została porzucona przez kluczowych posłów .

Dzisiejszego wieczoru przywódca Izby Gmin i zagorzała członkinia Brextu pani Andrea Leadsom powiedziała z „ciężkim sercem”, że nie może już poprzeć podejścia rządu czyli 2 referendum.

Pani Andrea Leadsom poseł z South Northamptonshire podała się do dymisji w przededniu wyborów do UE, w których torysi mają zostać zmiażdżeni – a Partia Brexit Nigela Farage’a wygra najwięcej mandatów.

Ta drastyczna decyzja może wywołać lawinę kolejnych rezygnacji, co zmusi panią May, by w końcu straciła władzę i opuściła Downing Street.

 

W liście z rezygnacją do Pani May , Adrea Leadsom, napisała:

„Jutro nie mogę spełnić mojego obowiązku jako przywódcy Izby, ogłosić projekt ustawy z nowymi elementami, którym zasadniczo się sprzeciwiam . ” I dodała  do pani May, aby ustąpiła:Teraz wzywam was do podjęcia właściwych decyzji w interesie kraju, tego rządu i naszej partii”.

Kontynuowała: „Nie wierzę, że będziemy prawdziwie suwerennym Zjednoczonym Królestwem dzięki proponowanej obecnie umowie. Nie wierzę już, że nasze podejście przyniesie wynik referendum. „Zawsze utrzymywałem, że drugie referendum byłoby niebezpiecznie podzielne i nie popieram rządu chętnie ułatwiającego takie ustępstwo.

 

„Dlatego z wielkim żalem iz ciężkim sercem rezygnuję z rządu”.

Dziesiątki torysów – w tym wcześniej lojalni zwolennicy pani May – mówią, że skończyła im się droga i musi jak najszybciej zrezygnować i pozostawić Brexit swemu następcy.

Jacob Rees-Mogg znany polityk Parti Konserwatywnej wezwał Premier May do rozważenia swojego stanowiska, mówiąc dziś rano: „Mam nadzieję, że premier spojrzy na liczby, spojrzy na brak poparcia dla jej umowy i uzna, że ​​w rzeczywistości premier nie dowodzi większością w Izbie Gmin. ”

Kto wiec wyprowadzi UK z UE jaki polityk ? – dowiemy sie już niedługo

List rezygnacyjny

 

Ms Leadsom wrote to the PM to resign this evening

 

 

 

 

 

 

23 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit