Premier May w obronie fabryki Nestle przenoszonej do Polski

Premier May staje w obronie fabryki Nestle przenoszonej do Polski

 

Theresa May obiecuje „szybką reakcję” dla pracowników z  Yorkshire Nestle z powodu ryzyka. utraty miejsc pracy.

Theresa May zobowiązała się do szybkiego reagowania, aby spróbować odzyskać setki miejsc pracy dla pracowników firmy Nestle, narażonych na ryzyko zwolnienia z powodu przeniesienia fabryki do Polski.

Premier powiedział, że jest to niepokojący czas dla robotników i ich rodzin, w następstwie ogłoszenia we wtorek, że firma Nestle planuje zmniejszyć 300 miejsc pracy, głównie w York i Newcastle.

Pani May wyjaśniła:

„Powinno być jasne, że decyzja Nestle była jasna, że ​​decyzja ta nie jest dotknięta opuszczeniem Unii Europejskiej. Właściele firmy powiedzieli, że zrobili to niezależnie od Brexit.

Ale oczywiście jest to niepokojący czas dla robotników i ich rodzin w Nestle zarówno w Jorku, jak i w Newcastle, i mogę zapewnić, że prowadzimy kontakt z firmą, aby zrozumieć ich plany i kolejne kroki. Także sekretarz Biznesu będzie rozmawiał z przedstawicielami Nestle.

Departament Pracy i Emerytur oczywiście jest gotowy do wprowadzenia szybkiego reagowania w celu wsparcia wszystkich zwolnionych pracowników, pomagając im znaleść pracę. Istnieje wiele sposobów w jaki sposób biuro Job Centre Plus może pomóc zwolnionym ludziom.

Mrs May told Prime Minister’s Questions:

„We should be clear that Nestle have themselves been clear that this is not a decision that was affected by leaving the European Union. They said they’d made it irrespective of that. „But of course it’s a worrying time for the workers and their families at Nestle in both York and Newcastle, and I can assure her that we’re already in contact with the company to understand their plans and the next steps.

„The Business Secretary will speak with senior Nestle representatives later today.

„DWP (Department for Work and Pensions) of course stands ready to put in place their rapid response service to support any workers made redundant, by helping them back into employment as quickly as possible. „There are various ways in which JobCentre Plus can help.

„I think what is important is that we ensure the support is there and, as I said, the Business Secretary will be speaking to Nestle representatives later today.”

Wczoraj Nestle ogłosiła 300 strat miejsc pracy, gdyż zamierza przenieść fabrykę do Polski. Czy Premier May zatrzyma przeniesienie firmy, jak uratowała firmę Nissan w Suderlandzie już niedługo się dowiemy.

Konrad W

26 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire