Premier May odrzuca szantaż Donalda Tuska i Brukseli

Premier May odrzuca szantaż Donalda Tuska i Brukseli

 

Niestety szantaż Brukseli i Tuska nic nie daje.

Na spotkaniu 27 krajów Donald Tusk powiedział wręcz żąda od Londynu 50 mld jako kwota do zapłaty za opuszczenie Unii Europejskiej oraz gwarancji obywateli Unii na terenie wysp.

Junker dodał, że Brytania nie może także negocjować z innymi krajami z poza Unii umów handlowych dopóki nie wyjdzie z Bloku Unijnego.

Dodał Tusk także, że dopiero jak będą spełnione te kwestie Bruksela rozpocznie dalsze rozmowy o współpracy pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią.

Już dzisiaj rano w BBC podczas wywiadu Premier May powiedziała, że nie zgadza się na to że Bruksela chce gwarancji swoich obywateli bez gwarancji Brytyjczyków w Europie oraz o zapłacie będą dopiero rozmawiać. Większość polityków w Londynie mówi że nie zapłacą ani grosza. Premier May powiedziała że jako Premier nie może powiedzieć jak mówi Lider Partii Pracy że od razu zagwarantuje emigrantom stały pobyt po wyborach gdyż ona reprezentuje także Brytyjczyków na terenie 27 krajów. PAP

Komentarz.

Tusk chce pieniędzy od Londynu, Bruksela chce kasy na swoje istnienie a może to Bruksela powinna zapłacić Londynowi że może sprzedawać swoje towary na wyspy. Różnią sprzedaży jest na niekorzyść Brytanii. Więcej towarów Unia sprzedaje na wyspy niż Brytania do Europy. 

Ale najlepsze są słowa Junkera że Brytania nie może negocjować z innymi krajami z poza UE. . Zobaczcie Wielka Brytania złożyła wniosek o opuszczenie UE gdyż nie chce już mieć z nimi nic do czynienia a oni dalej chcą decydować co mają robić Brytyjczycy.

Dzisiaj w BBC Premier May wytłumaczyła społeczeństwu, ” że tak niech sobie ze mną nie rozmawiają ” z Brukseli. Powiedziała że brak umowy jest lepszą umową niż zła umowa.

Unia żąda ale nic nie daje w zamian , chcą kasy od Londynu na swoje istnienie, gwarancji emigracji ale jeśli Londyn zapytał o wolny handel czy o inne sprawy Tusk powiedział, że dopiero będą rozmawiać gdy spełnią co Bruksela chce. To nie negocjacje to żądania.

Londyn to silny kraj i ekonomicznie i militarnie , „komuniści w Brukseli” znów rozmawiają z nimi jak Tusk przed referendum straszył ich Brexitem, że Brexit będzie końcem krajów Anglosaskich,  wiec opuszczają Unię Europejska.

Tusk nie zna się na negocjacjach, ma z Polski złe nawyki, takie totalitarne dobre na Polaków ale nie na Brytyjczyków. Przegrał Brexit w negocjacjach z Cameronem, przegrał referendum w Holandii we Włoszech, wpuścił bez kontroli masową emigracje przez co zginęło wielu ludzi w zamachach w Europie oraz położył turystykę. Teraz dalej żąda od Londynu.

Po drugiej stronie Atlantyku wspaniały Donald , czyli Prezydent USA buduje silną Ameryka. Obniżył podatki, ściągnął do siebie firmy z poza USA aby to jego ludzie mieli pracę. W Europie Donald cały czas zachowuje się jak „tyran” cały czas żąda ale nic nie dostaje a wręcz niszczy i kłamie. Jaka „banda” rządzi w Brukseli pokazuje że choć tak dużo Tusk zepsuł to wybrali go na II kadencję. Tusk myśli że ma przed sobą „dzieci” a nie Królestwo Wielkiej Brytanii, który chroni jego „tyłka” swoją bronią atomową przed Rosją i daje rynek zbytu produkcji Niemieckiej którą produkują wyzyskując ludzi w Europie niskimi płacami.

Do czasu kiedy Bruksela nie zrozumie dlaczego Wielka Brytania musiała wyjść z UE ( Tusk nie zgodził się na reformy zaproponowane przez Camerona, Tusk spławił szefa mocarstwa ekonomiczno-militarnego „czerwoną kartką dla Parlamentów i nie zgodził się na zatrzymanie emigracji, której nadmiar niszczy budżet Wielkiej Brytanii – duża kwota wolna od podatku i duże zasiłki ) nigdy Londyn nie będzie słuchał „komunistów ” w Brukseli.

Polacy na wyspach powinni trzymać „kciuki” za Premier May, która nie powinna dać się zastraszyć Tuskowi i Brukseli, ani grosza nie płacić Tuskowi, który nie robi żadnych reform w Europie gdyż silna i bogata Brytania to przyszłość ich życia i ich dzieci.

Oto wycinek z dzisiaj z BBC, dlaczego nie gwarantuje życia emigrantom na wyspach. W sumie było 40 minut. Bruksela żąda to dzisiaj w BBC Premier May tłumaczy Brytyjczykom dlaczego robi swoje, to się ludziom podoba i będą na nią głosować. W krajach Unijnych bieda aż piszczy – Hiszpania, Grecja, Polska, Holandia, Rumunia, Bułgaria a Tusk żąda od Brytanii kasy. „Chłopie” jesteś królem biedy a nie bogactwa. Jedynie dobra umowa dla Londynu da im możliwość dania coś także i EU. Straszyć to ty możesz ale siebie, jak mówi Premier mocarstwa UK, lepiej brak umowy niż zła umowa.

 

30 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka