Premier May ma umowę Brexitu dla UK z UE !!!

Premier May ma umowę Brexitu z UE !!!

 

THERESA Maj walczyła zeszłej nocy, by przekonać ministrów, posłów i kraj, by poparli jej umowę z Brexit.

Ponad dwa lata po tym, jak Brytania przegłosowała rezygnację z UE, negocjatorzy z Wielkiej Brytanii i Brukseli ostatecznie przełamali impas, aby zawrzeć projekt umowy o wypłatę.

Proponowany traktat, o długości ponad 500 stron, może zostać opatrzony pieczątką na specjalnym szczycie UE w belgijskiej stolicy pod koniec tego miesiąca.

Ale teraz premier musi zdobyć poparcie swojego gabinetu, powiedziała, że ​​z pasją argumentuje, że umowa zwróci kontrolę nad przepisami, granicami i miliardami funtów. pieniędzy podatników do Wielkiej Brytanii.

„Jest to umowa, która zapewnia milionom ludzi, którzy głosowali za opuszczeniem UE”, powiedział wczoraj premier.

Były zagraniczny sekretarz Boris Johnson powiedział: „Po raz pierwszy od tysiąca lat, to miejsce, ten Parlament, nie będzie miało wpływu na prawa rządzące tym krajem, jest to dość niewiarygodny stan rzeczy”.

Polityk Brexitu Jacob Rees-Mogg dodał: „Białe flagi poszły w górę, to zdrada”.

Powiedział, że jeśli przecieki dotyczące umowy były słuszne, „gabinet powinien ją odrzucić”.

„Powinni głosować w tej sprawie, powinni wyjaśnić, że Parliament ja nie poparli. – powiedział.

Sekretarz ds. Wyjścia UE Dominic Raab był pierwszym ministrem, który spotkał się z premierem. W ślad za nim sekretarz transportu Chris Grayling, sekretarz zdrowia Matt Hancock, sekretarz handlu międzynarodowego Liam Fox i główny przywódca Commons Andrea Leadsom.

Ministrowie gabinetu zostali również zaproszeni do przeczytania kopii projektu dokumentu w bezpiecznym pomieszczeniu w gabinecie gabinetu.

Po kilku dniach rozmów między urzędnikami belgijskiej stolicy, które trwały do ​​wczesnych godzin, urzędnicy w końcu wypracowali potencjalne rozwiązanie problemu rządów nad granicą Irlandii Północnej, która stała się kluczową przeszkodą w rozmowach.

Źródła bliskie rozmowom potwierdziły, że przełom został w końcu osiągnięty, gdy UE wycofała sporne szczegóły w planie tzw. „Ochrony” Irlandii Północnej, która mogła nałożyć kontrole celne towarów przemieszczających się między Irlandią Północną a resztą Wielka Brytania.

„Umowa zawiera ogólnokrajowy mechanizm ochronny, po długich debatach odrzucono żądania, które w rzeczywistości oznaczałyby odprawę celną na Morzu Irlandzkim” – powiedział jeden z nich blisko zespołu negocjacyjnego w Wielkiej Brytanii.

Inne źródła powiedziały, że uzgodniono „mechanizm przeglądu” w celu zapewnienia, że ​​tymczasowy mechanizm ochronny nie może stać się stały. Nie było jednak jasne, czy mechanizm ten byłby w stanie spełnić ostrzeżenia ze strony eurosceptycznych torysów, że mechanizm ochronny mógłby doprowadzić do tego, że Zjednoczone Królestwo będzie w nieskończoność powiązane z resztą UE. przepisy, których Parlament nie będzie miał prawa się wypowiedzieć.

Oficjalne potwierdzenie ze strony rządu, że projekt umowy został sfinalizowany, nastąpiło wczoraj o 17.00, kiedy oświadczenie z Downing Street mówiło: „Gabinet spotka się jutro o 14.00, aby rozważyć projekt porozumienia, do którego doszły zespoły negocjacyjne w Brukseli, i zdecydować o kolejnych krokach. .

„Ministrowie gabinetu zostali zaproszeni do przeczytania dokumentacji przed tym spotkaniem”.

Uważa się, że projekt umowy obejmuje 500-stronicową umowę o wypowiedzeniu oraz czterostronicową deklarację polityczną dotyczącą przyszłych stosunków Wielkiej Brytanii z UE.

„Oczywiście członkowie Rady Ministrów będą mieli okazję przyjrzeć się temu dokładnie dzisiaj wieczorem, a jutro odbędzie się specjalne posiedzenie Rady Ministrów, aby zastanowić się nad tym, co znajduje się w tej dokumentacji” – powiedział.

„Tak więc jestem zachęcany, ale musimy zastanowić się nad tymi szczegółami i zobaczyć, co tam jest i mamy nadzieję, że będziemy w stanie zrealizować umowę.

Szef batalii torysów, Julian Smith, był pewien, że premier dostanie poparcie dla tej umowy.

„Jestem przekonany, że dostaniemy to za pośrednictwem Parlamentu i że możemy wywiązać się z tego, co premier zobowiązał się przekazać Brexitowi” – powiedział.

  Lider Nigel Dodds powiedział, że umowa, o której mówiono, opuści Irlandię Północną „z zastrzeżeniem zasad i przepisów ustanowionych w Brukseli bez demokratycznego wkładu ani żadnego słowa”. Dodał: „Sprzeciwiamy się temu z powodów konstytucyjnych, że nasze prawa zostaną wprowadzone w Bruksela, nie w Westminster ani w Belfaście. To jest podstawowa czerwona linia. „Ostrzegł, że porozumienie może być” naruszeniem zobowiązań premiera „wobec mieszkańców Irlandii Północnej „.

Przywódca teoretyków Iain Duncan Smith ostrzegł, że jeśli informacje o treści umowy były prawdziwe, Rząd „złamał własne uzgodnione stanowisko i przywróci coś, co jest nie do utrzymania”. Dodał, że „jeśli rząd zgodzi się z tym, partia na pewno nie”. dni były policzone, powiedział: „Jeśli tak, to prawie na pewno, tak”. Ponieważ mają poważne kłopoty, jeśli przywracają coś niedopuszczalnego dla partii. „Rząd stawia się w niemożliwej sytuacji, ponieważ próbują promować coś, o czym sami mówili, że nigdy nie będą promować.

Jeremy Corbyn powiedział: „Przyjrzymy się szczegółom tego, co zostało uzgodnione, kiedy są one dostępne, ale z tego, co wiemy o chaotycznym sposobie prowadzenia tych negocjacji, jest mało prawdopodobne, aby było to korzystne dla kraju.” od samego początku uważam, że potrzebujemy porozumienia, aby wspierać miejsca pracy i gospodarkę, a to gwarantuje standardy i ochronę. Jeśli ta umowa nie spełni naszych sześciu testów i nie będzie działać dla całego kraju, zagłosujemy przeciwko niemu. „Były sekretarz wyjścia UE David Davis powiedział wczoraj wieczorem:” To jest chwila prawdy. To jest widelec na drodze. „Czy dążymy do przyszłości jako niepodległego narodu, czy też zaakceptujemy dominację UE, uwięzienie w unii celnej i status drugiej klasy?”

Gabinet i wszyscy konserwatywni posłowie powinni wstać, policzyć i odmówić ta kapitulacja.

Proponowana umowa będzie obejmować dwuletnią transformację do 2021 r.,  następnie wysoce kontrowersyjną „ochronę” całej unii celnej w całej Wielkiej Brytanii w przypadku, gdy irlandzka kwestia graniczna nie może zostać rozwiązana.

Konrad W.

14 listopada 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *