Premier May do Brukseli dostaniemy kontrole granic albo twardy Brexit

Premier May do Brukseli dostaniemy kontrole granic albo twardy Brexit

 

Theresa May da sygnał Eurokratom w tym miesiącu w Brukseli albo Wielka Brytania będzie miała pełną kontrole swoich granic albo Wielka Brytania wychodzi ze wspólnego rynku.

Oczekuje się, że jej negocjacje mają skupić się głównie na gospodarce i imigracji, dwóch kluczowych kwestii dla wyborców w czerwcu referendum o Brexit.

Oczekuje się, że pani Premier będzie chciała dostać to co jest najważniejsze a wiec zatrzymanie zalewającej imigracji osób z Unii co obciąża budżet i służbę zdrowia. Pani May nie zawaha się odejść od brytyjskiego członkostwa w Europejskim Obszarze Gospodarczym, jeżeli biurokraci w Brukseli będa chcieli udaremnić próby Rządu, aby odzyskać kontrolę nad granicami Wielkiej Brytanii.

THE Prime Minister will threaten to end Britain’s single market membership if the UK is not given full control of its borders in a landmark ‘Brexit vision’ speech later this month.

 

O co chodzi.

Problem od strony Brytanii jest z emigracją z Europy. Jest jej nadmiar i cały czas przybywa, przylatują kobiety z dziećmi i od razu idą po za benefity, przylatują ludzie bez języka z Rumunii , Bułgarii mające po 4 i więcej dzieci , przylatują ludzie z każdego kraju z Europy zarabiają najniższą stawkę czyli 1100 funtów więc płacą na cały rok mały podatek bo kwota wolna od podatku mała i trzeba do nich dopłacać.Co ciekawe bezczelny Tusk nie pozwolił Cameronowi na ograniczenie zasiłków a teraz gdy Merkel wprowadziła 5 letni okres oczekiwania siedzi cicho jak mysz pod miotłą. Nie podoba się to Brytyjczykom.

Co teraz jeśli Wielka Brytania wyjdzie z jednolitego rynku najwięcej stracą takie kraje jak : Polska , Hiszpania, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Niemcy, Włochy. Te kraje maja dodatnią wymianę handlową z Wielka Brytanią to znaczy więcej sprzedają na teren wysp niż Wielka Brytania wysyła do tych krajów. Nałożenie ceł na te produkty to strata olbrzymich zysków firm w tych krajach. Na przykład w Polsce IKEA przestanie produkować meble i wysyłać na wyspy, koniec polskiego jedzenia,oraz firm transportowych poleci wszystko, to samo w innych krajach. Lepiej będzie przywieść te towary z krajów z poza Unii gdyż Brytania będzie negocjowała z nimi osobne umowy bez ceł.

Co więc , jest jedna opcja, w Marcu kończy się kadencja Donalda Tuska, który straszył Brytanie że głosowanie na Brexit to koniec krajów anglosaskich . Wtedy może przyjdzie inny polityk, który wynegocjuje dobrą umowę dla krajów Unijnych jak i osób przyjeżdżających na wyspy za pracą a nie zasiłkami.

Jednym słowem to kraje Unijne mają większy zysk na rynku Brytyjskim bo tutaj ludzie mają pieniądze. Natomiast ograniczenia benefitów , przyjazdu pracowników dla osób z UE i tak będą, bo po to między innymi był Brexit.

Z Unii chcą wyjść już i politycy Partii Rządzącej i Partii opozycyjnej na wyspach jak i większość społeczeństwa dlatego przekaz Theresy May ma być bardzo widoczny i podkreślający jej zaangażowanie w Brexit.

Jednym słowem Junker i Tusk swoją dwuletnią pracą tak obrzydzili projekt Unii Europejskiej przez 2 lata ( lekceważenie pomysłów Brytyjczyków w Parlamencie Unii, wpuszczenie emigracji, grożenie Brytanii karami a wpłacała 50 milionów dziennie ) że Brytania powiedziała dość i wyszła.

Teraz cały bajzel muszą wypić zwykli ludzie w Europie.

Konrad W

Oto wykaz handlowy tylko z 5 krajami w UE , Brytania ma dodatni bilans, reszta zarabia miliardy sprzedając na wyspy swoje towary i usługi. W Hiszpanii, Czechach, Węgrach w Polsce będą starty kolosalne. Cieszyć się będą firmy z Azji, Indii i Pakistanu.

tabelaTo w ogóle jest chore negocjacje Londynu z Brukselą będą prowadzić Tusk i Junker przez których chaos w Europie doprowadził do wyjścia Brytanii z Unii. Cameron, Prezydent Francji Holland, Premier Włoch Rezi wszyscy podali się do dymisji a dwóch łobuzów dalej Rządzi choć to kraje Unijne dają im możliwość pracy.

Wiadomość ta, to ostrzeżenie dla Polskiego biznesu handlującego z Wielką Brytanią, jeśli ktoś myśli że Wielka Brytania żartuje to się może mile zdziwić. Oni wstrzymają migrację nawet kosztem wyjścia z wspólnego rynku a w kolejce stoją już Indie, Pakistan i inne kraje ze swoimi produktami blokowanymi cłami przez Unię, ale Brytania z niej wychodzi.

Konrad W

http://polskie-echo.com/aresztowac-tuska-junkera-za-ludobojstwo-w-europie-i-pod-trybunal-w-hadze/

http://polskie-echo.com/donald-tusk-i-merkel-igra-zyciem-ludzi-w-europie-totalna-krytyka/

http://polskie-echo.com/waszczykowski-na-twitterze-tusk-to-ikona-zla-i-glupoty/

5 stycznia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka