Premier May, bądź pewny roli chrześcijaństwa w społeczeństwie. Przesłanie Wielkanocne

 Premier May, bądź pewny roli chrześcijaństwa w społeczeństwie. Przesłanie Wielkanocne

 

Premier Wielkiej Brytanii przemawiając w przesłaniu Wielkanocnym powiedziała, że dla naszego kraju powstaną nowe szanse po Brexit a zachowane zostaną wspólne wartości.

Premier powiedziała, że ​​ludzie powinni czuć się pewni o roli chrześcijaństwa w społeczeństwie i swobodnie mówić o swojej wierze. Premier May powiedziała, że ​​wspólne wartości „mogą i muszą nas ze sobą łączyć” po głosowaniu Wielkiej Brytanii na wyjście z Unii Europejskiej.

„W tym roku, po okresie intensywnej debaty nad właściwą przyszłością dla naszego kraju ludzie spotykają się i łączą aby znaleźć możliwości, które znajdziemy w przyszłości”. Premier May  mówiła o swoim zyciu chrześcijańskim,  że ​​nauczyła się „współczucia, wspólnoty i obywatelstwa”. Są to wartości, które są codziennie widoczne przez chrześcijan, a także przez ludzi innych religii lub innych ludzi”, powiedziała.

Jej komentarze odzwierciedlają słowa poprzednika Davida Camerona, który wykorzystywał w ubiegłym roku przesłanie Wielkanocy. Powiedział że kraj musi „stać razem” i bronić wartości chrześcijańskich. Pani May również posłużyła się przesłaniem, aby zwrócić uwagę na wierzących w innych krajach, które „praktykują religię w tajemnicy, a często w strachu”. Powiedziała, że ​​Wielka Brytania ma „silną tradycję” tolerancji religijnej i wolności słowa. „Musimy pamiętać o chrześcijanach i mniejszości religijnych na całym świecie, którzy nie korzystają z tych samych wolności”, powiedziała. Musimy zrobić więcej, aby stawić czoła wolności ludzi wszystkich religii, aby otwarcie i wierzyć swym przekonaniom w pokoju i bezpieczeństwie”.

Prezes Towarzystwa Świeckich Narodów Terry Sanderson powiedział: „Jesteśmy jedynym krajem na świecie z biskupami w Parlamencie, jedna trzecia szkół jest chrześcijańskimi i jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy jednym z krajów o największej wolności religijnej

Podsumowanie:

W Wielkiej Brytanii już od kilku miesięcy nie ma żadnych manifestacji przeciwko wyjściu z Unii Europejskiej, nawet opozycja w Parlamencie zagłosowała za wyjściem. To pokazuje jak ludzie wierzą w swój kraj, w demokratyczne wartości swojego kraju. Wychodzimy wszyscy i pracujemy dla kraju i przyszłości dzieci. A co w Polsce byłoby – już dawno KODowcy , ludzie opłacani przez Brukselę, przez Niemcy byliby na ulicach miast i to za kilka srebrników. To odróżnia Wielką Brytanię od Polski, społeczeństwo Polaków od Brytyjczyków, dlatego oni są mocarstwem .Tusk i Platforma wysprzedała firmy Niemieckim właścicielom i Polacy pracowali za 200 euro nie dając ani grosza zasiłków na rodziny, bo Platforma i ich czlonkowie reprezentowała nie Polskie rodziny ale Niemiecki biznes.

Co zrobiła pół roku temu Wielka Brytania – zamknęła rosyjską telewizję na terenie  Brytanii gdyż Rząd stwierdził że nie pozwoli sobie aby ktoś tutaj bałamucił rosyjską propagandą ludzi. Już dawno w Polsce powinno się pozamykać niemieckie gazety i rosyjską telewizje TVN.

Jednak jak upadło Polskie społeczeństwo karmione lewacką doktryną wolności przez 8 lat Wojewódzkiego, Lisa i Tuska pokazała kilka miesięcy sztuka w Warszawie gdzie wyśmiewano Chrystusa. Gdyby to zdarzyło się na wyspach już dawno aktorzy i dyrektorzy teatru siedzieli by w więzieniu za obrazę uczuć religijnych innych ludzi – jak zamknięto Polaków i Brytyjczyków za wrzucenie wieprzowiny do meczetu.

To odróżnia społeczeństwa brytyjskie wolności ale też prawa krajowego, ktore ochronia wartości wszystkich wyznań od motłochu jakie prezentowała i uczyła doktryna Platformy Obywatelskiej  że możesz robić co chcesz.  W Polsce wyśmiewali się z chrześcijan a Polacy na wyspach mogą czuć się bezpieczni.

 

16 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka