Premier Borys Johnson przekazuję 31 pazdziernika wychodzimy z UE

Premier Borys Johnson przekazuję 31 pazdziernika wychodzimy z UE

 

spotykamy się w Manchesterze w kluczowym momencie. Po raz kolejny obowiązkiem Partii Konserwatywnej – czerpiącej ze studni z naszego głębokiego doświadczenia i dumnej historii – jest niesienie promowania przywództwa na każdym szczeblu w całym kraju.

Nasza partia jest najstarszą i odnoszącą największe sukcesy siłą polityczną na świecie: ufam, że dostarczymy Brexit do 31 października, zjednoczymy kraj i pokonamy Jeremy Corbyna.
Opuszczamy Unię Europejską do 31 października.

Ma to absolutnie kluczowe znaczenie dla odnowienia i przywrócenia zaufania do naszej cennej demokracji. Brytyjczycy mają dość czekania; ciągłą wiadomością, którą słyszę od opinii publicznej, jest to, że mają dość opóźnień. Wykonując tę ​​pracę, zjednoczymy i ponownie pobudzimy naszą wielką Wielką Brytanię. Wolałbym, aby Wielka Brytania opuściła UE z umową, a rząd, którym przewodzę, pracuje bezwzględnie, aby zrobić wszystko, aby tak się stało. Zintensyfikowaliśmy także przygotowania i będziemy w pełni przygotowani do wyjazdu bez porozumienia.

Tymczasem nasi przeciwnicy są pogrążeni w niekończącym się podziale i bezsensownym opóźnieniu. Na swojej konferencji w zeszłym tygodniu Jeremy Corbyn jeszcze raz uchylił się przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji w sprawie Brexitu. Wielokrotnie sprzeciwiali się wyborom powszechnym, przyznając panu Corbynowi dziwne i niecne miejsce w historii: jedyny przywódca opozycji, który kiedykolwiek uciekł przed wyborami, a nie skorzystał z szansy!

W przeciwieństwie do ich chęci naciśnięcia przycisku pauzy, nasze priorytety działania są jasne: zapewnić Brexit, zainwestować w naszą NHS, szkoły i policję. Planujemy zjednoczyć nasz kraj, zwiększając szanse na całym świecie, nieustannie koncentrując się na infrastrukturze, edukacji i technologii. Pierwszego dnia urzędowania obiecałem, że nie będziemy czekać aż do Brexitu, aby zrealizować priorytety Brytyjczyków. Tak więc we wrześniu podjęliśmy najbardziej ambitną rundę wydatków od ponad dekady, a mój rząd działa na rzecz realizacji naszych krajowych priorytetów.

Rekrutacja 20 000 nowych policjantów już trwa. Wzmocniliśmy uprawnienia zatrzymywania i przeszukiwania, aby policja dysponowała narzędziami, których potrzebują, aby stawić czoła przestępstwom.

. Ustaliliśmy plany zainwestowania do naszych więzień nawet 2,5 miliarda funtów w dodatkowe 10 000 miejsc, a 100 milionów funtów w celu poprawy bezpieczeństwa.

My, konserwatyści, kochamy nasz fantastyczny NHS. Dodatkowe 1,8 miliarda funtów, które przekazaliśmy NHS w zeszłym miesiącu, zapewnią ulepszenia 20 szpitali, co oznacza więcej zestawów, oddziałów i łóżek. Dajemy sztuczną inteligencję w wysokości 250 milionów funtów, aby poprawić wczesne wykrywanie raka i nowe metody leczenia otępienia, aby więcej naszych bliskich mogło uzyskać potrzebną im opiekę. Jest to dodatek do dodatkowej premii pieniężnej w wysokości 33,9 miliarda funtów dla NHS – największej w historii – która zapewniamy dotarcie na pierwszą linię.

Zapowiedzieliśmy również, że do 2022/23 wydamy o 14 miliardów funtów więcej w naszych szkołach podstawowych i średnich. Oznacza to, że minimalne fundusze na szkołę podstawową wzrosną do 4000 funtów na ucznia, a w szkole średniej do co najmniej 5000 funtów – zwiększając wydatki na edukację, aby każdy młody człowiek, niezależnie od pochodzenia, miał dostęp do edukacji na światowym poziomie.

Przyjaciele – to tylko migawka tego, co już osiągnęliśmy w kilku kluczowych obszarach. W najbliższych dniach omówimy i przedstawimy nasze ekscytujące przyszłe plany krajowe.
Po zakończeniu Brexitu nasz kraj zostanie odnowiony i wzmocniony, gotowy do odzyskania swojej naturalnej i historycznej roli jako przedsiębiorczej, wyglądającej na zewnątrz i prawdziwie globalnej Wielkiej Brytanii, wiodącej na świecie w dziedzinie nauki, usług publicznych, sztuki, techniki, środowisk akademickich i biznesu .
I to my, konserwatyści, sprawimy, że to się stanie.

Borys Jonhson Premier UK w Manchester dzisiaj 27.09.19

 

27 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *