Premier Boris, klauzula nie wolno przedłużać Brexitu w 2020 roku

Premier Boris, klauzula Rządu, nie wolno przedłużać Brexitu w 2020 roku

 

Brexit jest „prawie gwarantowany”, powiedział przerażony urzędnik UE, po tym, jak premier Boris Johnson ujawnił plany ustawy, która spowodowałaby, że dalsze opóźnienie Brexitu po 2020 roku byłoby nielegalne.

Premier złoży ofertę w Brukseli, wykorzystując perspektywę Brexitu bez porozumienia aby zmusić ich do przekazania mu kompleksowej umowy o wolnym handlu w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Pan Johnson i jego rząd dodadzą w tym tygodniu nową klauzulę do ustawy Brexit, aby uniemożliwić Parlamentowi przedłużenie procesu poza koniec przyszłego roku.

Wielka Brytania ma opuścić UE 31 stycznia, a następnie wejdzie w okres przejściowy – który ma się zakończyć w grudniu 2020 r..

Izba Gmin ma głosować w tym tygodniu nad poprawioną umową o wystąpieniu, która mogłaby wykluczyć dalsze przedłużenie. Ale UE zaatakowała premiera Borisa, ostrzegając jednego z wyższych rangą dyplomatów: „Stanowisko UE nie uległo zmianie – chcemy wynegocjować dobrą umowę z naszymi bliskimi brytyjskimi sąsiadami.v „Ale jeśli Wielka Brytania przedwcześnie ograniczy swoje opcje, a pod koniec 2020 roku wybierze brak porozumienia, UE byłaby dobrze przygotowana, gotowa złagodzić skutki dla swoich państw członkowskich.”

Sabine Weyand, dyrektor generalny departamentu handlu UE, powiedziała podczas seminarium zorganizowanego przez think tank EPC w Brukseli: „Biorąc pod uwagę wszystkie sygnały, dobrze jest potraktować poważnie, że Wielka Brytania nie zamierza przedłużać okresu przejście i musimy być na to przygotowani.

 

Przemawiając w Izbie Gmin, Johnson powiedział: „Po trzech i pół roku sprzeczek i podziałów, my w tym rządzie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby dotrzeć do całej Izby w celu znalezienia wspólnej płaszczyzny, uzdrowienia podziałów naszego kraj i znaleźć nowego i hojnego ducha, w którym prowadzimy wszystkie nasze polityczne interesy ”.

 

WNIOSEK:

1.Problem ma Unia Europejska. Jeśli zgodzi się na handel wolny z UK która nie zamierza już wpłacać do UE dlatego inne kraje też tak będą chciały handlować wiec po co być w UE i płacić.

2. Jeśli UE pozwoli na handel z UK bez ceł a Wielka Brytania chce podpisać umowy handlowe z innymi krajami wtedy na przyklad Tesco zamówi statek taniego makaronu z Chin lub Indii i przepuści przez swoje sklepy w UE i zamknie fabryki makaronu w Europie.

Robi sie ciekawie ale Partia Konserwatyna już rozdaje karty – niestety słowa Tuska że UK bedzie jadła SÓL a nie Ciastka  trzeba jak zawsze wyżucić do KOSZA.

Tusk już nie przewodzniczy UE wiec nie ma wstydu.

 

Konrad W

 

Brytyjczycy kochają Borysa, jak Polacy PIS

 

 

17 grudnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *