Prawo Strabsurga nie działa już w UK. Akt Brukseli z 1974 roku zniesiony.

Prawo Strabsurga nie działa już w UK. Akt Brukseli z 1974 roku zniesiony.

 

Sekretarz Brexitu podpisuje rozkaz zniesienia aktu brukselskiego z 1972 r. – kończącego wszelkie prawo UE w Wielkiej Brytanii
Rząd podpisał ustawę o uchyleniu ustawy parlamentu, która ustanowiła kamień węgielny członkostwa Wielkiej Brytanii w UE (EWG) w 1972 r.

Ustawa z 1972 r. Jest pojazdem, w którym przepisy wprowadzane są do prawa brytyjskiego bezpośrednio przez unijne organy ustawodawcze w Brukseli.

Ogłoszenie uchylenia ustawy stanowi historyczny krok w przywróceniu uprawnień legislacyjnych z Brukseli do Wielkiej Brytanii. Odbieramy kontrolę nad naszymi przepisami, na co społeczeństwo głosowało w 2016 r.

Uchylenie aktu Wspólnot Europejskich z 1972 r. Wejdzie w życie, gdy Wielka Brytania formalnie opuści UE 31 października.

Po podpisaniu przepisów, które skrystalizują prawo w związku ze zbliżającym się uchyleniem ETO, Sekretarz Stanu ds. Wyjścia z UE Steve Barclay powiedział:

Jest to wyraźny sygnał dla mieszkańców tego kraju, że nie ma odwrotu – opuszczamy UE zgodnie z obietnicą 31 października, bez względu na okoliczności – wykonując instrukcje przekazane nam w 2016 r.

Głosy 17,4 mln osób decydujących się na opuszczenie UE to największy demokratyczny mandat, jaki kiedykolwiek otrzymał rząd Zjednoczonego Królestwa. Politycy nie mogą wybrać głosów publicznych, których chcą uszanować. Parlament głosował już za wyjściem 31 października. Podpisanie tych przepisów gwarantuje, że ustawa o wystąpieniu z UE uchyli ustawę o Wspólnotach Europejskich z 1972 r. W dniu wyjazdu.

Published 18 August 2019

Secretary of State for Exiting the EU Steve Barclay

ETO widział, że niezliczone regulacje UE wpływają bezpośrednio na prawo brytyjskie przez dziesięciolecia, a każdy rząd poważnie podchodzący do odejścia 31 października powinien wykazać swoje zaangażowanie w jego uchylenie. To właśnie robimy, uruchamiając to uchylenie. To przełomowy moment na przejęcie kontroli nad naszymi przepisami z Brukseli.

Teraz juz prawo UE nie chroni twoich benefitow, czesto ludzie idac do sadu gdy stracili benefity powolywali sie na ten Sad.

Przestepcy z UE nie beda mieli wjazdu do UK a reszta z UK ktorzy nie dostana pozwolenia na pozostanie w UK beda opuszczali UK.

Generalnie opuszczenie Sadu Strasbourga juz zmienia wszystko w pomiedzy UK a UE.

Brexit Secretary signs order to scrap 1972 Brussels Act – ending all EU law in the UK..The Government has signed into law legislation to repeal the Act of Parliament which set in stone Britain’s EU (EEC) membership in 1972.

This is a clear signal to the people of this country that there is no turning back – we are leaving the EU as promised on October 31, whatever the circumstances – delivering on the instructions given to us in 2016. The votes of 17.4 million people deciding to leave the EU is the greatest democratic mandate ever given to any UK Government. Politicians cannot choose which public votes they wish to respect. Parliament has already voted to leave on 31 October. The signing of this legislation ensures that the EU Withdrawal Act will repeal the European Communities Act 1972 on exit day.The ECA saw countless EU regulations flowing directly into UK law for decades, and any government serious about leaving on October 31 should show their commitment to repealing it.

That is what we are doing by setting in motion that repeal. This is a landmark moment in taking back control of our laws from Brussels.

19 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK