Pracownicy z UE mile widziani ale na Farmach

Pracownicy z UE mile widziani ale na Farmach

 

Sekretarz środowiska powiedział że zrobi wszystko aby brytyjscy rolnicy mieli dostęp do pracowników migrujących.

Andrea Leadsom powiedziała, że rząd zapewni sektor żywności i rolnictwa, że będą mieli dostęp do pracowników sezonowych natomiast będą zmieniane głupie wydatki na biurokracje jakie ustanawiała Bruksela.

Według wstępnych ustaleń około 60 000 pracowników sezonowych będzie mogło przylecieć do Wielkiej Brytanii każdego lata głównie z Europy Wschodniej.

Wielu hodowców roślin owoców i warzyw potrzebuje pracowników aby zebrać z pól uprawnych i zapakować, była to kluczowa kwestia niepokojąca rolników w całej Brytanii.

Mówi :

„Słyszałam to głośno i wyraźnie w całym kraju, zarówno w Herefordshire, Sussex, czy Northamptonshire dlatego chcę oddać hołd wielu pracownikom z Europy, którzy przyczyniają się tyle do naszego przemysłu rolnego i społeczności wiejskich”, powiedziała na Konferencji Rolniczej w Oxford.

„I’ve heard this loud and clear around the country, whether in Herefordshire, Sussex, or Northamptonshire, and I want to pay tribute to the many workers from Europe who contribute so much to our farming industry and rural communities,” she told the Oxford Farming Conference.

landro

Pani Leadsom powiedziała również, że biurokracja gospodarstw rolniczych i  inspekcji które nałożyła Bruksela kosztowała brytyjskich rolników aż 5 milionów funtów rocznie. To podnosiło cenę ich produktów.

Pozostawienie UE da Wielkiej Brytanii i rolnikom własne zasady pracy .

Ponadto powiedziała że Brytyjscy rolnicy będą dostawać dotację z Rządu z Londynu.


PODSUMOWANIE :

Czasami ktoś powie prawdy troszke tym razem BBC. Do brudnej pracy niestety ale emigracji, więc jeśli mieszkasz w Polsce w Rumunii lub Bułgarii albo mieszkasz w Anglii i nie masz kwalifikacji będzie praca dla ciebie ale niestety tylko w rolnictwie i to sezonowo.

Konrad W

5 stycznia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

1 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone.