Pracownicy niewykwalifikowani z Polski i EU odczują wizy 2019r. ale Indie nie

Indie nie odczują wiz od 2019 roku ale pracownicy niewykwalifikowani z Polski i EU odczują

 

Gazeta the SUN napisała dzisiaj że Theresa May może przesunie o kilka miesięcy wydawanie wiz – oczywiście to pianie wody , od razu podchwyciły to media Polskie na wyspach dając Polakom nadzieje.

Nic takiego, po pierwsze Bruksela nie zgadza się na razie na gwarancje dla Brytyjczyków na wyspach tak i Brytania nie daje dla emigrantów z UE w tym Polaków.

Pewne jest jedno po 2019 roku Polacy nie będą swawolnie żyć na wyspach czy to się komuś podoba czy też nie. Będą pracować ludzie z krajów z którymi Wielka Brytania podpisze umowy handlowe, które są ważniejsze dla Brytanii gdyż będą cła na towary z Unii dlatego Brytania potrzebuje tanich produktów z innych krajów jak i możliwość sprzedaży jakiś swoich.

Generalnie już wiemy że Londyn podpisał umowę handlową z Izraelem na 30 mld i to osoby z tego kraju będą przyjeżdżać do pracy do UK to samo z Turcja za 20 miliardów.

Dzisiaj Minister Finansów Hammond udał się do Indii.

Powiedział bardzo wymowne słowa – po 2019 roku pracownicy niewykwalifikowani będą mieć trudności z życiem na wyspach.

Phillip Hammond said on Tuesday that the brunt of the government’s pledge to shrink net migration to the “tens of thousands” would be felt by countries with less-skilled labour, rather than by India, whose citizens currently receive 60% of the work visas granted by the UK government.“My analysis is that the concern that there has been in the UK over recent years over migration levels is based on a concern about the impact that this is having on the wages of the lower-skilled in the UK,” he said.
Under the post-Brexit immigration scheme Britain would be seeking “skilled people taking well-paid jobs and contributing in a very positive way to the UK economy,” Hammond said. “In that context we can have a very sensible dialogue with our Indian partners.”

Philip Hammond spotkał sie z indyjskim ministrem finansów Arun Jaitley gdzie rozmawiali na wspólnej konferencji prasowej w stolicy Delhi.Powiedział tam, że zobowiązania do ograniczenia imigracji wpłynie tylko na kraje z mniej wykwalifikowanymi pracownikami. Zobowiązanie Wielkiej Brytanii do silnego ograniczenia imigracji nie przeszkodzi Wielkiej Brytanii w negocjowaniu umowy o wolnym handlu z Indiami aby promować brytyjski biznes.

W ramach systemu imigracji po Brexit Wielka Brytania domagała się „wykwalifikowanych osób, które zarabiają dobrze płatne miejsca pracy i w bardzo pozytywny sposób przyczyniają się do gospodarki brytyjskiej” – powiedział Hammond. „W tym kontekście możemy mieć bardzo sensowny dialog z naszymi indyjskimi partnerami”.

Dodał: „Chociaż od czasu do czasu słyszymy ludzi w Indiach, Indie mówią, że nie dostajemy dostatecznych ilości wiz, prawda jest taka, że ​​dla Indii wydajemy więcej wiz, niż robimy to dla wszystkich innych narodowości”.

Wraz z powolnym wzrostem zatrudnienia, Indie będą nalegać, aby swobodny przepływ pracy i studentów stanowiły zasadniczy element dwustronnej umowy o wolnym handlu między obiema krajami. Delhi wielokrotnie podnosiły obawy, że obywatele zostali niesprawiedliwie ukierunkowani na walkę z fałszywymi instytutami edukacyjnymi i zaostrzyły zasady wizowe dla studentów.

„Nie ma wątpliwości, że w Indiach istnieje postrzeganie, że indyjscy uczniowie mają utrudnienia od udaniem się do Wielkiej Brytanii”, powiedział Hammond. „Nie ma żadnych ograniczeń dla studentów z Indii, którzy starają się o brytyjskie uniwersytety. Dziewięćdziesiąt procent indyjskich studentów, którzy ubiegają się o wizę studencką, otrzymują wizę studencką „, powiedział.
Był spadek wiz dla indyjskich studentów, ale „teraz powoli wzrastają”, powiedział

„Chcielibyśmy zobaczyć, jak wzrastają szybciej.” Jesteśmy otwarci na Indian „.

“Culturally the UK and India are much better-aligned than India and the rest of the EU,” he said. “There is a genuine desire to do this on the part of both of the Indians … and on the part of the UK.” There is no doubt that there is a perception in India that Indian students are somehow being impeded from going to the UK,” Hammond said. “There is no quota, no limits, no restrictions on Indian students applying to British universities. Ninety percent of Indian students who apply for a student visa get a student visa,” he said.
The crackdown had seen Indian student numbers fall, but they “are now slowly rising again”, he said. “We want to see them rising more quickly, and I can only go on making that statement: we are open to Indians.”

Wolne negocjacje handlowe między Indiami z Wielką Brytanią gdy byliśmy w UE utknęły w zapomnieniu od ponad dziesięciu lat, ale Hammond powiedział, że przyszłe negocjacje między Delhi i Londynem będą gładsze. ” Wielka Brytania i Indie są znacznie lepiej dostosowane niż UE”, powiedział. 

Podsumowanie:

Po 2019 roku Wielka Brytania nie będzie patrzyła czy to Słowak, Polak, Litwin, Rumun z Unii Europejskiej. Niewykwalifikowany pracodawca może dostanie pracę na 3-5 miesięcy do rolnictwa bez zasiłków na rodzinę. Po okresie pracy będzie musiał opuścić wyspy.

Wielka Brytania musi organizować handel z całym światem aby znaleźć rynki zbytu dla swoich firm i ciągnąć na wyspy tanie produkty z innych krajów aby ludzie tanio kupowali bo produkty z Unii podrożeją nawet o 70%. Dlatego jeśli ma być emigracja na poziomie 60 000 na rok – oczywiście mówimy o ludziach nie na czas pracy do 6 miesięcy ale ludzie, którzy mogą korzystać z bezpłatnej służby zdrowia, szkół dla dzieci oraz benefitów to może zamieszka normalnie około 100 Polaków na miesiąc. Głownie informatycy, pielęgniarki i lekarze. Reszta ludzi będzie z krajów o wolnym handlu z Wielką Brytanią.

Jednym słowem do 2019 roku nawet jeśli jesteś tutaj powyżej 6 lat rezydentura to minimum ale cel Brytyjski paszport. Jeśli Bruksela nie dogada się z Londynem a wygląda że się nie dogada ( artykuł poniżej ) nawet ci co są powyżej 5 lat bez dokumentów stałego pobytu nie mają nic do gadania. Często się słyszy opinie Polaków, co oni tutaj zrobią w magazynach, w fabrykach bez Polaków a no zrobią-  czeka już na te miejsca emigracja z krajów z całego świata niestety o lepszym języku angielskim .

Konrad W

http://polskie-echo.com/europarlament-nie-przyjal-rezolucji-o-gwarancjach-emigrantow-po-brexit/

 

5 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka