Powstają Centra do walki cybernetycznej w Anglii

Powstają Centra do walki cybernetycznej w Anglii

 

Rząd przedstawił plany zwiększenia ofensywnych możliwości cyberprzestrzeni w Wielkiej Brytanii, tworząc kilkanaście centrów operacyjnych o wartości 22 mln funtów.

Centra będą w centrum brytyjskich operacji walki cybernetycznej i będą ściśle współpracować z krajowymi organizacjami bezpieczeństwa i wyspecjalizowaną jednostką wojskową, Brygadą 77.

Pracownicy będą mieli za zadanie dostarczać armii analizę przez całą dobę, rozwiewając dezinformację i przeciwdziałając zagrożeniom cyfrowym, jednocześnie wspierając prace wojskowe w Wielkiej Brytanii i za granicą.

„Te nowe centra cybernetyczne pozwolą Armii i Obronie krajowej zmienić sposób, w jaki wykorzystujemy dane z dużą prędkością, dzięki czemu będziemy mogli konkurować z naszymi przeciwnikami w sposób pasujący do XXI wieku” – powiedział Tom Copinger-Symes, dowódca generalny sił zbrojnych Dowództwo wojsk.

„Połączenie sztucznej inteligencji z naszymi analitykami wojskowymi pomoże nam lepiej zrozumieć zagrożenia i wykorzystać możliwości, co z kolei umożliwi nam wyciągnięcie prawdy znacznie szybciej, tłumiąc hałas dezinformacji od naszych wrogów”.

 

Inicjatywa została ujawniona przez sekretarza obrony Penny Mourdant podczas przemówienia na konferencji NATO Cyber ​​Defense Pledge w Londynie, w której podkreślono różnorodność zagrożeń stojących przed Wielką Brytanią.

„Bez względu na to, czy ataki pochodzą z Rosji, Chin czy Korei Północnej, niezależnie od tego, czy pochodzą od hakerów, przestępców czy ekstremistów, czy to złośliwego oprogramowania, czy fałszywych wiadomości, cyberprzestępca może obniżyć naszą krajową infrastrukturę i osłabić naszą demokrację” – powiedziała.

„Nadszedł czas, aby zapłacić więcej niż warga za cyber. Musimy przekonać naszych przeciwników, że ich postępy po prostu nie są warte tych kosztów. Cyberprzestępcy uważają, że mogą działać bezkarnie. Musimy im pokazać, że nie mogą. Że jesteśmy gotowi odpowiedzieć w wybranym przez nas miejscu i czasie w dowolnej dziedzinie, a nie tylko w świecie wirtualnym ”.

National Cyber Security Centre opens in Cheltenham

National Cyber Security Centre opens in Cheltenham

Konrad W

 

27 maja 2019