Powodzie w Costa de Sol, Maladze i Majorce, 13 osób umiera

Powodzie w Costa de Sol, Maladze i Majorce, 13 osób umiera

 

CZĘŚCI Malagi, w tym kurortu Estepona na Costa del Sol, zostały uznane za obszar katastrofy po niszczycielskich powodziach, w wyniku których jeden człowiek nie żyje.

W niedzielę uruchomiono wojskową jednostkę reagowania kryzysowego, ponieważ po ulewnych deszczach ludzie musieli być ratowani ze swoich domów przez helikopter. Ośrodek wakacyjny w Esteponie – gdzie około 2000 osób zostało uwięzionych w swoich domach na osiedlu mieszkaniowym.

Szkoły w Esteponie – i kilka innych części Malagi, w tym Campillos w pobliżu Antequera, gdzie helikopterem trzeba było ratować mieszkańców z dachów ich domów – zostały dziś zamknięte.

Powodzie pochłonęły życie 47-letniego ojca dwójki dzieci. strażak o imieniu Jose Gil, który zginął, kiedy samochód strażacki, którym jechał, przewrócił się i znalazł się w rzece.

Dwóm kolegom udało się uciec przez okno przewróconego pojazdu, ale Gil został porwany przez silne prądy.Jego ciało znaleziono kilka godzin później, kilka mil poniżej.

13 osób, w tym dwóch Brytyjczyków zmarło na Majorce  Wśród ofiar na Majorce znaleźli się brytyjska para Antony i Delia Green, których taksówka została porwana przez gwałtowne powodzie.

 

A oto Majorka

Konrad W

 

22 października 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *