Powody odrzucenia wniosków o stałą rezydenturę. Pomożemy !!!

Powody odrzucenia wniosków o stałą rezydenturę. Pomożemy

 

W UK żyje ponad milion Polaków, w tej liczbie ponad 100 tysięcy urodziło się już na Wyspach Brytyjskich(dane z sierpnia 2016 ogłoszone przez brytyjski urząd statystyczny ONS). Opuścili swoje domy i przyjechali do UK. Niektórzy nawet nie znając języka – a jednak poradzili sobie, potrafią ciężko pracować, szybko się uczą, wielu działa w lokalnych społecznościach.

Niestety, stabilizacja została zachwiana brexitem. Nadchodzące wydarzenia to wciąż niewiadoma. Rząd oraz parlament Brytyjski wydają się pochłonięte wewnętrznymi utarczkami I brak konkretnych doniesień o planowanych rozwiązaniach sytuacji osób zamieszkałych I przybyłych do UK . Oczekując na konkretne decyzje możemy zadbać o swoje sprawy w takim zakresie, w jakim to jest możliwe dzisiaj. To zaprocentuje w przyszłości. Dlatego przypominam o możliwości wystąpienia o status stałego rezydenta, tymczasowego rezydenta lub obywatelstwo brytyjskie. To najlepsze zabezpieczenie przed skutkami brexitu.

Urząd imigracyjny Wielkiej Brytanii jest jednym z najbardziej skomplikowanych I zbiurokratyzowanych systemów imigracyjnych na świecie I niestety, również jednym z tych najsurowszych w ewaluacji I interpretacji indywidualnych wniosków.

Home Office zamieszcza ogólne informacje na stronach www.Gov.uk ale niestety, nie odpowiadają one na wszystkie pytania na jakie natykamy się przy wypełnianiu wniosków, z kolei dołączone do aplikacji materiały informacyjne są skomplikowane I trudne do zrozumienia.

Dlatego warto wiedzieć, co najczęściej powoduje, że wniosek jest odrzucany.

Generalnie udowadniamy, że przez jakiekolwiek ciągłe 5 lat w okresie od 2004 roku do teraz, pracowaliśmy, prowadziliśmy działalność gospodarczą, szukaliśmy pracy (JSA), studiowaliśmy lub byliśmy samo wystarczalni ( np. utrzymywani przez parnera) .

Po pierwsze, dokładnie czytamy, jakie informacje musimy podać – np. jeżeli w danej sekcji jest napisane, że należy deklarować jakiekolwiek okres zatrudnienia w UK to oznacza to, że trzeba cofnąć się do samego początku tzn pierwszego wjazdu do UK.

Niekompletna dokumentacja jest najczęstszym powodem odmownej odpowiedzi – każdy rok, który kwalifikuje nas jako rezydenta, musi być odpowiednio udokumentowany a ewentualne braki wymaganych papierów zastąpione alternatywnymi , razem z odpowiednim wyjaśnieniem.

Brak WRS (Worker Registration Scheme, tzw Home Office) jest również powodem wielu odrzuconych wniosków, zarówno o rezydenturę jak I o obywatelstwo.

WRS nie jest już wymagany, a w latach , kiedy można było się rejestrować, zarówno Polacy jak I pracodawcy często nie wiedzieli, że WRS istnieje, ponieważ Home Office już nie kontrolował pracodawców I pracowników z EU. Wydaje się , że to swoiste pozwolenie na pracę, stanowiło jedynie skomplikowane narzędzie do zbierania danych statystycznych.

Jeżeli nie posiadamy WRS to lata, w których ten dokument obowiązywał, czyli Maj 2004 do Kwiecień 2011 są wyłączone z kwalifikującego się okresu 5 lat. W takiej sytuacji należy deklarować lata od 1 Maja 2011 i do wniosku dołączyć odpowiednie wyjaśnienie.

Bardzo dużo wniosków jest odrzucanych z powodu braku comprehensive health insurance ( ubezpieczenia zdrowotnego) podczas studiów I tzw self sufficient ( okres czasu bez zatrudnienia I jednocześnie bez zasiłków) . Teoretycznie osoba taka nie powinna korzystać z leczenia NHS, praktycznie jednak powyższy warunek nigdy nie był wprowadzony w życie, ponieważ przychodnie przyjmowały obywateli EU bez zadawania pytań o ich okoliczności.

Tutaj sytuacja jest trudna – w takich przypadkach odradzam wysyłanie wniosku bez wcześniejszej konsultancji z profesjonalnym I autoryzowanym biurem porad imigracyjnych (znaczek OISC lub autoryzacja istniejącej kancelarii prawnej, specjalizującej się w prawie imigracyjnym)

Jeżeli wypełniamy wniosek na papierze , warto wspomnieć o tym, jak ważne jest aby był czytelny I wyglądał schludnie – znane mi są przypadki, kiedy Home Office odesłał wniosek z adnotacją – treść nieczytelna.

Athena Immigraion Advice oferuje przegląd aplikacji, dokumentów I szczegółową pisemną opinię za £35.00

Jeśli odmówiono ci Rezydenturę piszemy także odwołania. Paszporty brytyjskie.

——– PASZPORTY DLA DZIECI – POMAGAMY ——–

Działamy na terenie całej Wielkiej Brytanii. Specjalizujemy się także w pomocy przy zasiłkach i mieszkaniach . Masz problemy z rezydenturą lub z czymś innym zadzwoń.

 —————  KONSULTACJE SĄ BEZPŁATNE ————

 

Uwaga – po 2019 roku – nawet jeśli jesteś tutaj 10 lat i pójdziesz czy po zasiłki nikogo nie będzie obchodziło że powiesz że mieszkasz tutaj 10 lat. Poproszą o udokumentowanie stałego pobytu a do tego trzeba rezydenturę. Oczywiście wtedy składanie wniosków będzie już czasem spóźnionym.

Kontakt:

Phone: 01502 446277, 07979151475

E-mail: athenaimmigrationadvice@mail.com  lub atenaporady@mail.com

kliknij na linka http://www.athenaimmigrationadvice.co.uk

Athena Immigration Advice

Office 22 & 25 Regent House

1 Police Station Road- Lowestoft NR32 1NY

Athena Immigration Advise.

Athena Immigration Advice powstała, aby wspierać Polaków żyjących w UK rzetelnym i kompleksowym doradztwem w zakresie prawa imigracyjnego i cywilnego.Misją firmy jest pomoc rodakom borykającym się z biurokracją, gąszczem przepisów i nie zawsze przychylnym nastawieniem urzędów brytyjskich.Konsultacje są bezpłatne, a nasze usługi oferujemy w przystępnych cenach.Nasze biura mieszczą się w Lowestoft. Konsultanci Atheny osobiście są do dyspozycji w Londynie i Norwich jednak nasze usługi są dostępne na terenie całego UK. Wszystkie nasze usługi oferujemy w Przystępnych Cenach.

Dorota Darnell, Immigration Consultant (EEA Cases),

 

17 maja 2017