Poszukiwany brutalny morderca 4 kobiet, Manchester

Poszukiwany „rozpruwacz” Manchester brutalnie wykorzystał, zamordował 4 kobiety

 

Policja  w Manchester poszukuje brutalnego przestępce. 

Trzydzieści lat temu szokujące zabójstwo kobiety wstrząsnęło regionem. Nagie i okaleczone ciało Lindy Donaldson znaleziono za żywopłotem w polu rolniczym na Winnick Lane, Lowton, w pobliżu Leigh.

Odcięto jej piersi i próbowano odciąć głowę. Ubrania Lindy – czarne botki, czarna mini spódniczka, czarna kurtka i pasek z ćwiekami, nigdy nie zostały znalezione.

Jej ciało zostało umyte, zanim zostało porzucone, najprawdopodobniej w celu zatarcia dowodów.

Ciało kobiety znaleziono we wtorek, 18 października 1988 roku. Tego samego dnia nadawano w tv film o Kubie Rozpruwaczu, który dokonał swoich zbrodni dokładnie 100 lat wcześniej.

Nieco ponad dwa lata później ziściły się obawy śledczych o drugim morderstwie – obawiano się, że ta sama osoba jest za nie odpowiedzialna.

Dwoje dzieci, łowiąc ryby w Pennington Flash, Leigh, zauważyło pięć plastikowych worków na śmieci. Wewnątrz nich było poćwiartowane ciało Marii Christiny Requeny (26 lat) z Manchesteru, również pracującej jako prostytutka. Worki unosiły się na powierzchni 170 akrowego jeziora, mniej niż dwie mile od miejsca, w którym odkryto ciało Lindy.

Maria zniknęła w Nowy Rok 1991, a jej szczątki znaleziono niecały tydzień później, 6 stycznia.

Później okazało się, że obie ofiary pojawiły się w telewizji w programach dokumentalnych dotyczących prostytucji tuż przed ich zamordowaniem.

Obie kobiety wynajęto, uprawiano z nimi seks, później zostały zabite a ich ciała porzucone, ale Policja w Manchester nie przestaje ścigać mordercy.

Miejsca i bestialstwo morderstw oznaczały, że zawsze były ze sobą powiązane, ale zabójca nigdy nie został zidentyfikowany.

25 sierpnia 1991 r., trzecie morderstwo również było potencjalnie powiązane.

Rozwódka i matka dwójki dzieci, Vera Anderson, lat 38, została znaleziona z podciętym gardłem w fordzie Cortina w Tannery Lane, Penketh.

Następnie, 6 sierpnia 1994, nagie ciało Julie Finley, 23, znaleziono na polu marchwi w pobliżu hotelu Wheatsheaf w Rainford, St Helens. Ich zabójcy też pozostają na wolności.

Wszystkie zabójstwa miały miejsce w obszarze przecinającym drogę East Lancashire Road, M6 i M62, gdzie łączą się Greater Manchester i Merseyside.

Operacja Policji pod nazwą Enigma została założona w 1996 roku, aby spróbować ustalić, czy seryjni mordercy byli odpowiedzialni za którykolwiek z ataków z poprzedniej dekady.Z biegiem lat dwóch skazanych zabójców kobiet zostało przesłuchanych w związku z morderstwami.

Kawaler Duncan McLuckie, który został skazany na dożywocie w 1989 roku za uduszenie kobiety i wbicie jej w serce szpikulca do mięsa, został zapytany o morderstwo Lindy.

Inny przestępca kierowca ciężarówki David Smith, który został skazany w 1999 r. za sadystyczne morderstwo kobiety, był również postrzegany jako podejrzany. Jednak nie udowodniono im winy morderstwa 4 kobiet.

Martin Bottomley, szef GMP Old Case Unit powiedział ostatnio:

„Żadne niewykryte morderstwo nigdy nie zostało zapomniane, skupiamy się na nich i staramy się je rozwiązać. Upływ czasu nie jest powodem do odstąpienia od dochodzenia i poddania się. Jestem przekonany, że ktoś wie, kto zabił Marię i potrzebujemy ich, aby wystąpili. W obecnej postaci nie ma powiązań sądowych między jej śmiercią a Lindą. Ale mamy materiał sądowy w obu przypadkach i będziemy kontynuować dochodzenie. Zachęcam każdego, kto ma jakieś podejrzenia, aby się z nami skontaktował.”

Każdy, kto ma informacje na temat obu tych przypadków, może skontaktować się z Cold Case Review Unit pod numerem 0161 856 5961 lub Crimestoppers pod numerem 0800 555 111.

Katarzyna Cz

8 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester