Posłuchaj,Theresa May ograniczymy emigracje, Brexit koniec zasilkow dziennik

 Theresa May, Ograniczymy emigracje, Brexit koniec zasiłków dziennik

 

Na Wyspach wraca pomysł odcinania imigrantów od zasiłków. „The Times” donosi, że premier Theresa May po Brexicie chciałaby ograniczenia świadczeń także dla tych nowych przybyszów unijnych, którzy dostaną pozwolenie, by żyć i pracować w Wielkiej Brytanii.


Pomysł powstał jeszcze za czasów Davida Camerona. Miał zastąpić opuszczenie szlabanu dla przybyszów unijnych. Nie zgadzała się na to Bruksela. A teraz, jak donosi „Times”, nowa premier chciałaby zastosować oba rozwiązania równocześnie. Nawet jeśli imigrant z Polski czy Hiszpanii dostanie pozwolenie na wjazd do kraju, będzie się musiał liczyć z ograniczonym dostępem do części świadczeń. Chodzi tu między innymi o tak zwane tax credits, czyli pomoc dla osób zatrudnionych, ale słabo zarabiających.
Ma to przynieść oszczędności budżetowe, ale też stanowić dodatkowe zniechęcenie dla potencjalnych imigrantów. Tyle, że – jak pisze dziennik – nie wszyscy patrzą na to z optymizmem. Przedsiębiorcy sygnalizują rządowi swój niepokój, obawiając się, że brytyjskiej gospodarce zabraknie rąk do pracy. Kanclerz skarbu Philip Hammond sygnalizował w przeszłości, że rozumie te obawy, ale – co zaznacza „The Times” – przedsiębiorcy obawiają się, że „z całego gabinetu to właśnie premier jest najbardziej wroga w stosunku do słabo wykwalifikowanych imigrantów. I najmniej wyczulona na prośby biznesu”.

dziennik.com

PRZEMÓWIENIE Z DZISIAJ

 

8 stycznia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka