Masowe deportacje Polaków, przerażajace historię – posłuchaj rozmowy

Wielka Brytania

Pisaliśmy historię Polaka,który został zatrzymany i osadzony w ośrodku deportacyjnym w Londynie. Problem jest jednak gdyż Polak zna język angielski więc umie się bronić i szczęście w nieszczęściu – jest chory ” ma blachy ”  w szyi po wypadku co powoduje że siłą w pasach bezpieczeństwa nie mogą go deportować. Deportacja, która jest bezzasadna gdyż Polak pracował tutaj i nie jest zagrożeniem dla społeczeństwa co jest myślą przewodnią dla deportacji Polaków z wysp. Okazuje się jednak że deportują nawet Polaków, którzy wypiją piwo koło sklepu.

Do tego dochodzi problem gdyż jest ” Polakiem ” – czyli nie ma co liczyć na Konsulat, który to przez 4 miesiące wysyła mu paszport i tak bez dokumentu Polak nie może zrobić nic – bo jak ma udowodnić na sprawie apelacyjnej w sądzie że on to on, wynająć mieszkanie aby dostać adres jeśli sędzia go wypuści bo proszą o adres zamieszkania. ( paszport został zagubiony lub ukradziony ). Posłuchasz na nagraniu.

Jest taki film pt ” Terminal   jak mężczyzna ląduje na lotnisku w USA i okazuje się że kraj z którego pochodzi jest w stanie wojny i paszport jest nieaktywny. W filmie aktor mieszka na lotnisku kilka miesięcy , to jak nasz Polak tyle, że za kratami w ośrodku deportacyjnym w Londynie 5 miesięcy bez wyroku. Pracownicy konsulatu jak zawsze nie angażują się nic bo wiedzą że im taki przypadek się nie zdarzy, choć Polak dzwoni i dzwoni. Nauczeni ” swawolą” pracy za starego Ambasadora dalej nie rozumieją, że praca urzędnika to jak mówi Premier Szydło to służba dla ludzi. Kiedy nowy Ambasador zacznie być kierownikiem, managerem pracowników, którzy mają angażować się w każdego Polaka, a jeśli nie robią tego rotacje pracowników do skutku. Od ich pracy zależy los ludzi i o tym powinien wiedzieć nowy Ambasador. Kiedy w końcu pracownicy Ambasady zaczną poważanie traktować swoją pracy i Polaków ?

 Zdjęcie z filmu „Terminal „

terminal

Posłuchaj nagrania, dowiesz się za co i jak wysyłają Polaków do Polski, za wypicie piwa koło sklepu oraz niesamowitą historie Polaka. Kliknij na playera

—————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————–

Numer do Polaka – 07448757435

Konrad W.

24 listopada 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Sprawy Polonii

6 komentarzy
  1. Bardzo dobrze wszystkich powinni deportować bez wyjątku tylko psują nam opinię złodzieje bandyci , nic dziwnego że chcą wyrzucić polaków z anglii , jak nie ma gdzie to bandyctwo ucieka przed sprawiedliwością na wyspy brytyjskie ,a powinni gnić w pierdlu w polsce……………………

Komentowanie jest wyłączone.