Posłuchaj Premier May gwarantuje życie Polaków na wyspach.

 

Posłuchaj Premier May gwarantuje życie Polaków na wyspach..

 

Premier Theresa May powiedziała, że Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską a Ona dostarczy demokratyczną decyzję.

Patrzymy naprzód z optymizmem, zapewniamy sprawne i uporządkowane wyjście czyli Brexit, jednocześnie przejmując kontrolę nad naszymi granicami, pieniędzmi i prawami i
wykorzystujemy szansę zbudowania Wielkiej Brytanii nadającej jej nową przyszłość.

Ostatni tydzień był przełomem, ponieważ Parlament Europejski i Rada Europejska zgodziły się, że poczyniliśmy wystarczające postępy, aby przejść do kolejnego etapu negocjacji. Po pierwsze osiągnęliśmy porozumienie w sprawie ochrony praw obywateli.

Od samego początku wiedziałam, że chcę chronić prawa obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii ale byłem równie jasno, że musieliśmy chronić prawa obywateli brytyjskich mieszkających w krajach UE.

To nie był wybór – potrzebowaliśmy obu i to właśnie otrzymaliśmy. Po drugie, rozmowy rozpoczną się natychmiast, aby uzgodnić proponowany okres wdrażania. Daje to milionom rodzin i firmom czas i pewność, jakich potrzebują, aby przygotować się na zmiany wymagane przez nasze przyszłe partnerstwo z UE. Po trzecie, zaczniemy budować to nowe, głębokie i szczególne partnerstwo.Chcemy nowego partnerstwa gospodarczego, które będzie wspierało generowanie miejsc pracy dla naszych ludzi i chcemy nowego związku z bezpieczeństwem, który pomoże utrzymać bezpieczeństwo rodzin tutaj w Wielkiej Brytanii i na całym kontynencie.

Ale ten rząd to coś więcej niż sukces Brexitu. A referendum było czymś więcej niż tylko głosowaniem na opuszczenie UE.Jesteśmy zdeterminowani, aby poradzić sobie z tym, jak zbyt wiele osób w naszym kraju pozostaje w tyle.Dlatego budujemy silniejszą i bardziej sprawiedliwą gospodarkę, z nowoczesną strategią przemysłową, która będzie wspierać tworzenie wysokiej jakości dobrze płatnych miejsc pracy w każdej społeczności w naszym kraju.

Budujemy bardziej sprawiedliwe społeczeństwo, stawiając mobilność społeczną w sercu naszego systemu edukacji i przywracając marzenie o posiadaniu domu. Chcę, aby każdy w Wielkiej Brytanii miał szansę wykorzystać swój potencjał, niezależnie od tego, skąd pochodzą. .

Jako Wielka Brytania pełnimy również naszą rolę w największych międzynarodowych wyzwaniach naszych czasów – od terroryzmu po migrację – i będziemy nadal oferować to przywództwo na arenie światowej, gdy opuszczamy UE.

Mówiąc prościej, jest to rząd z pełną agendą, odważną i ambitną w kwestii przyszłości naszego kraju. Będziemy trzymać się naszego zadania, dopóki nie zapewnimy najlepszej możliwej transakcji Brexit i zbudujemy silniejszą, sprawiedliwszą i coraz bardziej globalną Brytanię, która naprawdę działa dla wszystkich.

Oto słowa pani May że gwarantuje zostanie Polaków i emigrantów ilości ponad 3 milionów na wyspach i że ich Prawa będą respektowane.

 

Konrad W

 

17 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka