Posłowie PIS uderzają w Polonię, koniec głosowania korespondencyjnego

Posłowie PIS uderzają w Polonię, koniec głosowania korespondencyjnego

 

Miało być pięknie tak mówili przed wyborami a okazało się że jak posłowie PIS przejęli władze uderzyli w Polonię.

Koniec głosowania korespondencyjnego a to oznacza że na wybory będziesz musiał tłuc się w korkach w Londynie w Birmingham czy w Manchester, w Chicago, w Nowym Yorku w Toronto nawet 4 godziny aby oddać głos, ponadto osoby niepełnosprawne praktycznie nie będą mogły oddać głos.

Najbardziej odczują starsze osoby ze starej poloni to na nowa reforma posłów PIS na lepsze życie Polaków za granicą.

• Sejm uchwalił w nocy z czwartku (14 grudnia) na piątek (15 grudnia) zmiany w ordynacji wyborczej wraz z licznymi poprawkami. Nowe rozwiązania zakładają m.in. głosowania korespondencyjnego zostaje usunięte. Jak to tłumaczą a one że Polakom łatwo to sfałszować – nasza kochana władza PIS uważa że „Polacy na emigracji to oszuści”.

 

 

A oto spotkanie Polonii w Polsce posłuchaj rozmów.

Konrad W

 

17 grudnia 2017

2 komentarzy
  1. 1228/5000
    Niestety, w tych dniach „fałszywych wiadomości”, a także z niefortunnym, absolutnym faktem, że oszustwa wyborców mają miejsce na całym świecie – w tym w USA i Wielkiej Brytanii – wydaje się, że usunięcie „opcji głosowania pocztowego” ma obecnie stać się koniecznością w naszym współczesnym świecie. Ostatecznie, musiałbym się zgodzić, że ta zmiana prawa ma wyjątkowo dobry sens; wystarczająco trudne jest zapewnienie, że oszustwo wyborców nie ma miejsca w polskich wyborach, tak jak ma to miejsce w przypadku wyborów we własnym kraju. Jest jednak znacznie trudniej i prawdopodobnie nie można całkowicie zapewnić, że oszustwo wyborców nie ma miejsca w Polonii, ponieważ z definicji te obszary głosowania znajdują się poza bezpośrednią kontrolą władz polskich.

    Tak więc, chociaż powoduje to pewne niedogodności dla wyborców polonijnych, ze względu na fakt, że są oni zobowiązani do stawienia się osobiście w celu oddania głosu, utrudnia to również oszustwo wyborców. I myślę, że wszyscy zgadzamy się, że nie chcemy w ogóle żadnego oszustwa wyborców – chcemy poznać pełną prawdę procesu głosowania.

    (Uwaga: narzędzie do tłumaczenia online zostało użyte do konwersji oryginalnego angielskiego na polski.) Przepraszam, jeśli są jakieś błędy lub mylące konstrukcje zdań!)

Komentowanie jest wyłączone.