Posłowie: Imigrancji z Europy na wyspy muszą znać język angielski

Posłowie: Imigranci z Europy na wyspy muszą znać język angielski

 

Kilka tygodni temu w mediach były dyskusje czy wychodzić z tej Unii Europejskiej czy też nie. Może jednak zostać , pisano ile Brytania straci po wyjściu, że będzie to trwało nawet 10 lat a może nigdy nie wyjdzie.

Od jakiegoś czasu jednak ton się zmienił jednak zamachy terrorystyczne przekonały Brytyjską opinię społeczną że jednak trzeba pakować walizki i żegnać się z Brukselą.

Mamy więc wysyp pomysłów jak zatrzymać emigrację , oczywiście jak jeszcze na tym zarobić.

Tym razem media Brytyjskie rozpisały się i  przytaczają informację że Posłowie mówią że osoby które przyjeżdżają do pracy i żyć do Wielkiej Brytanii muszą znać język angielski.

Mówią że znajomość języka angielskiego jest kluczem do integracji ze społeczeństwem Brytyjskim.

The cross-party group said speaking English was „the key to full participation in our society and economy”.

Labour MP Chuka Umunna, who chairs the all-party group, said integration is a „two-way street” and there was a role for migrants, but there also an obligation on Britain to fund English language classes.

Ale jak to bywa są też posłowie którzy reprezentują grupę interesów tysięcy szkółek , kursów języka angielskiego więc oni znów mówią swoje.

Rząd musi wydać więcej pieniędzy na naukę języka angielskiego dla nowo przyjezdnych. Obecnie to kwota 20 milionów na rok na naukę dla nowo przyjezdnych.

W raporcie  Dame Louise Casey ostrzegł że wzrasta niepokojąco poziomu segregacji w niektórych obszarach Wielkiej Brytanii uzależniony od znajomości języka . Wezwał do większej liczby kursów języka angielskiego dla pojedynczych grup.

Różne opcje mówią różni ludzie.

Jedni chcą aby uprawnienia decydujące o ilości przyjmowania osób decydował Rząd Centralny inne grupy mówią że uprawnienia te powinny być przekazane do krajów i regionów czy władz miejskich osobno. Niech każdy z nich zadecyduje jaką ilość osób chce przyjąć.

Można tylko się domyślać że w niektórych obszarach jest tyle pustostanów , domów których nikt nie chce wynajmować że lepiej po prostu wynająć je emigrantom.

Jednym słowem Brytyjczycy mają nowy problem do rozwiązania, przed referendum był problem  czy wyjść z Unii czy też nie, po referendum czy zrobiliśmy dobrze głosując na Brexit , pózniej to jaką formę wybrać dla Brytanii czy jak Norwegia, Szwajcaria, no nie ona jest zła , będziemy krajem o swobodnym handlu z całym światem, teraz jest jeden ton i problem do rozwiązania-  jak tu zatrzymać emigrację na wyspy. Ilość jaka ma być akceptowana to poniżej 100 tyś na rok. 

Konrad W

Wielka Brytania jest pierwszym krajem który opuścił Blok Unijny

 

5 stycznia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka