Posadzą 50 milionów drzew między Liverpool a Hull, będzie praca

Posadzą 50 milionów drzew między Liverpool a Hull, będzie praca

 

Dzisiaj ogłoszono że zostanie posadzone 50 milionów drzew od Liverpool do Hull w ramach budowy Północnego Parku.

Sadzenie planowane jest na odcinku 120 mil północnej Anglii wzdłuż korytarza M62 z Liverpool do Hull. Rozpocznie się w Bolton w marcu, na sztandarowym terenie Northern Forest w Smithills.

Plany mają na celu zwiększenie siedlisk dzikiej przyrody, w tym ptaków i nietoperzy, ochronę gatunków takich jak czerwona wiewiórka i zapewnienie większego dostępu do lasów milionom ludzi żyjących w tym regionie.

Rząd przyznaje 5,7 miliona funtów, aby zwiększyć osłonę drzew wzdłuż pasa łączącego Manchester, Leeds i Bradford.

The Woodland Trust, we współpracy z Community Forest Trust i pięcioma lasami Wspólnoty, stawia sobie za cel zasadzenie lasów o łącznej powierzchni 25 000 hektarów (62 000 akrów) w ramach projektu. Istnieją już ambitne plany stworzenia ogromnego parku publicznego w Greater Manchester, większego niż nowojorski Central Park.

Las północny ma stanowić część długo oczekiwanego przez rząd 25-letniego planu ochrony środowiska, a 5,7 mln publicznych środków publicznych jest przeznaczonych na uruchomienie programu.
Lasy będą mieszanką rodzimych drzew liściastych, takich jak dęby i drzewa iglaste, w tym świerki i sosny, i będą ukierunkowane na obszary, w których mogą poprawić zdrowie i dobre samopoczucie.

Premier Theresa May powiedziała w wywiadzie dla BBC1 :Wkładamy pieniądze do tego krajowego lasu. Będziemy to rozwijać.

Będzie dużo pracy 5 milionów drzew to dużo.

 

7 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester