Poradnik oszczędzania dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poradnik oszczędzania dla studentów w Wielkiej Brytanii

 

Poradnik oszczędzania dla studentów: sześć sposobów na to, jak możesz przygotować się finansowo wybierając się na studia

Większość studentów ma bardzo niskie dochody, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że czekają ich spore długi do spłacenia w przyszłości, więc ważne jest, aby dobrze zaczęli od swoich finansów.

Studenci pierwszego roku najczęściej wydają pożyczkę studencką jeszcze przed końcem pierwszego semestru , częściowo dlatego, że brak im doświadczenia w planowaniu budżetu i dlatego, że dookoła jest mnóstwo pokus.

Poniżej przedstawiamy sześć najlepszych wskazówek dla tych studentów, którzy w przyszłym miesiącu postanowią rozpocząć swoją przygodę ze studiami.

Znajdź odpowiednie konto bankowe

Większość banków oferuje konta bankowe dedykowane studentom z różnymi dodatkami i bez obciążeń w rachunku bieżącym.

Unikaj pokus, aby założyć konto tylko ze względu na gratisy.

Podczas gdy bezpłatna karta NUS lub zniżka na bilety autobusowe mogą wydawać się atrakcyjne, studenci powinni przeanalizować sprawę i obliczyć, czy bonusy rzeczywiście przyniosą korzyść finansową.

Złóż wniosek o zwolnienie z podatku lokalnego

Jeśli jesteś studentem w pełnym wymiarze godzin mieszkającym samotnie lub z innymi studentami, nie musisz płacić podatku lokalnego. Możesz ubiegać się o zwolnienie z podatku za pośrednictwem strony gov.uk.

W przyszłym roku otrzymaj zwrot z abonamentu TV

Umieść przypomnienie w telefonie lub notatniku, aby ubiegać się o zwrot pieniędzy za abonament telewizyjny w przyszłym roku.

Abonament kosztuje 147 funtów na rok (musisz za niego zapłacić, nawet jeśli oglądasz tylko programy BBC ), ale studenci mogą otrzymać zwrot pieniędzy, jeśli wyprowadzą się z mieszkania/domu przed końcem roku akademickiego.

Więc jeśli kupisz abonament we wrześniu i wracasz do domu w lipcu, możesz otrzymać zwrot za pozostałe dwa miesiące abonamentu, warte 24,50 £.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy online na stronie abonamentu TV.

Nie przepłacaj za prąd

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, możesz nie mieć wyboru w kwestii dostawcy energii.

W przeciwnym razie porównaj koszt dostawców w danym obszarze, aby uzyskać najniższą cenę. Użyj strony porównawczej, takiej jak MoneySupermarket.com lub uSwitch, aby sprawdzić ceny lub zarejestruj się z tanim klubem EnergySavingExpert, który ostrzega, kiedy na rynku pojawia się tańsza taryfa.

Jeśli zdecydujesz się na stałą taryfę, prawdopodobnie zapłacisz dodatkowo około 10 do 50 funtów za gaz i elektryczność, opłata ta jest naliczana jeśli zdecydowałbyś się zerwać umowę przed jej końcem. Upewnij się, zanim zmienisz dostawcę i wlicz ten koszt w rachunki. Właściciel domu nie ma prawa zabronić ci zmiany dostawcy, ale trzeba go poinformować jeśli zechcesz to zrobić.

Zmniejsz koszty telefonu komórkowego

Jeśli masz już umowę i niedługo ona wygaśnie, skorzystaj z serwisu, takiego jak MobilePhoneChecker lub Billmonitor, aby znaleźć ofertę, która jest najlepsza dla Ciebie, w oparciu o wcześniej używany telefon.

Jeśli zostaniesz przy obecnym operatorze, spróbuj porozmawiać o obniżeniu kosztów kolejnej umowy. Jeśli masz stary telefon, możesz przekazać go na recycling, aby uzyskać dodatkową gotówkę. Użyj serwisu Sellmymobile.com lub Mobilevaluer.com, aby znaleźć najlepszą ofertę.

Dostawaj zwrot gotówki na (prawie) wszystko, co kupujesz

Za każdym razem, gdy kupujesz online w wybranych sklepach, możesz zarabiać na zakupach. Strony Cashback płacą za kliknięcie w ich witryny i dokonanie zakupu. W podobny sposób działają dwie największe witryny Topcashback i Quidco. Obie oferują bezpłatne członkostwo dla użytkowników i oferują zwrot gotówki na rachunki za narzędzia, święta, odzież, artykuły spożywcze i nie tylko. Na przykład możesz dostać zwrot pieniędzy do £ 70 w pakiecie Sky TV lub do 5% przy zakupach w firmie Currys PC World.

Najważniejsze jest, aby najpierw znaleźć najtańszą cenę, a następnie sprawdzić, czy można dostać zwrot gotówki przed dokonaniem zakupu lub podpisaniem nowej umowy.

8 sierpnia 2017