Poradnik , jakie zapasy zrobić przed Brexitem

Poradnik , jakie zapasy zrobić przed Brexitem

 

Brexit już za pasem wiec trzeba się do niego przygotować.

Raczej na 99% będa cła na towary.

Oczywiście UK nie chce tych ceł bo 60% towarow sprzedaje do UE niestety UE musi je nałozyć gdyż UK chce podpisać umowy handlowe z całym światem.

Małe hurtownie UE może kontrolowac ale Tesco albo Asda może kupić albo otworzyć tania produkcje np. w Bangladeszu przywieśc na statkach do UK i z naklejkami brytyjskimi za pomoca swojego transportu sprzedać to w swoich sklepach na terenie UE.

Będzie to upadek zysków Niemieckich Marketow jak Aldi, Lidla i produkcji w UE, bo nikt nie wygra z tanią siła robocza w Azji czy gdzieś indziej dlatego UE musi nałożyć cła na Wielką Brytanie. Jeśli UK dostałaby rynek UE bez ceł a nie będzie wpłacała pieniedzy do UE każdy kraj w Europie by tak chciał i za 2-3 lata Włochy czy Francja wychodza z tej grupy.

Co wiec teraz na wyspach jak się przygotować do Brexitu i zaoszczędzić pieniądze.

Napewno przed Brexitem kup więcej czekolady dla dzieci cena jej pojdzie do góry , ponadto warto zaopatrzyć sie produkty, które się nie niszczą jak fasolka w puszce i ryby w puszkach. Ponadto sery i alkohole z Polski oraz lekarstwa . Polskie piekarnie pieką na mące z Polski albo z Ukrainy więc chleb tez podrożeje ale niestety jego nie możesz kupić w wiekszych ilościach….

Ktoś powie że UK kupi tanie produkty w krajach tanich poza UE więc ceny nie powinny iśc do góry —- ale nie teraz dopoki będzie okres przejściowy czyli przez dwa lata UK nie może podpisać na 100 % umów handlowych i je realizowac z krajami z poza UE dlatego nie może zwiększyć kontyngentów teego taniego jedzenia wiec ceny na wyspach po Brexit pójda do góry.

Konrad W

8 lutego 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *