Ponad miliard odzyskanych funtów od zwrotów benefitów w UK

Ponad miliard odzyskanych funtów od zwrotów benefitów w UK

 

 

Specjalne biura pracują nad kontrolą emigrantów i ich benefitów.

Rekordowe 1,1 mld funtów odzyskane w wyniku oszustw po karach rządowych, pokazują nowe dane

Sekretarz ds. Pracy i emerytur Esther McVey twierdzi, że zespoły specjalistów działają na całym świecie, aby odzyskać nieuczciwie uzyskane pieniądze od podatników.

Oszukańcze roszczenia obejmują osoby kontynuujące otrzymywanie pewnych świadczeń w Wielkiej Brytanii podczas pobytu za granicą, celowo nie deklarując nieruchomości za granicą lub pobierających świadczenia z tytułu niezdolności do pracy w Wielkiej Brytanii podczas pracy za granicą.

Współpracując z zespołami międzynarodowych specjalistów ds. oszustw w Essex, Madrycie i Alicante, a także kontaktami w ponad 70 krajach na całym świecie, Departament Pracy i Emerytur odzyskał rekordową kwotę nadpłaconych świadczeń w związku z oszustwami zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na arenie międzynarodowej.

W tym roku Abigail Tetteh-Lartey z Middlesex została uznana za winną międzynarodowych oszustw związanych z korzyściami, po tym, jak używała tożsamość czterech obywateli Ghany, którzy wyjechali z Wielkiej Brytanii, a także fałszywie utworzyła kolejne trzy brytyjskie tożsamości.

Pani Tetteh-Lartey została skazana za 14 oszustw i skazana na cztery i pół roku więzienia.

54-latek używał profili, aby fałszywie domagać się świadczeń socjalnych przez wiele lat i wykorzystał te pieniądze, aby pomóc w stworzeniu  nieruchomości o wartości ponad 1 miliona funtów.

W innym przypadku, 55-letnia Frances Pedder z Aylesbury wystąpiła o szereg świadczeń w Wielkiej Brytanii, w tym zasiłek dla niepełnosprawnych i ulgi podatkowe.

Badacze odkryli, że pani Pedder mieszka w Portugalii i miała aż 70 osobnych lotów w okresie krótszym niż pięć lat (w tym w USA, Paryżu i Republice Południowej Afryki). Została uznana za winną oszustwa, ukarano grzywną w wysokości 12 500 £ .

Pani Anna z Londynu mieszkająca z dzieckiem pobieta przez 6 lat zasiłek na dom gdy okazało się że była właścielką domu w Polsce. Kazano zwrócić wszystkie pieniądze i straciła dom z urzędu miasta.

Pan Lubos ze Słowacji pobierał emeryturę wraz z wszystkimi świadczeniami w tym benefity dla opiekunki i na dom w Uk przez 4 lata gdy miał też emeryturę i swój dom w swoim kraju. 

Sekretarz ds. Pracy i emerytur Esther McVey powiedziała: „Departament Pracy i Emerytur odkrywa co roku tysiące przypadków oszustw związanych z zasiłkami, a nasz międzynarodowy zasięg oznacza, że ​​nasze podejście do zwalczania oszustw nie ogranicza się tylko do Wielkiej Brytanii.„Nasze zespoły specjalistów stale pracują nad ustanowieniem nowych źródeł informacji wywiadowczych na całym świecie i złapaniem oszustów, którzy kierują pieniądze podatników od potrzebujących”.

Poznaj Sekretarza ds. Pracy i emerytur Esther McVey

Znalezione obrazy dla zapytania Esther McVey

Konrad W

 

19 sierpnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *