Ponad 2 milionów Polaków w UK, zjazd Kongresu Polonii

Ponad 2 milionów Polaków w UK, zjazd Kongresu Polonii

 

W Tarnowie odbył się zjazd Polonii z całego świata.

Był też tam ktoś z Wielkiej Brytanii i powiedział że Polaków na wyspach jest aż ponad 2 miliony.

Wystąpienie osoby z Polonii Brytyjskiej czas na filmie  – 15,50  to w końcu ilu Polaków na wyspach ?

Słuchać w telewizji że Polonia jest zdezintegrowana w Wielkiej Brytanii i nie rozumieją tego.

Cóż powiemy dlaczego. Generalnie w Wielkiej Brytanii jest Polonia która chce zapomnieć o Polsce ze względu na biedę, ze względu na prawo które ich zniszczyło ich życie za Tuska i Komorowskiego, szli do sądu po sprawiedliwość a dostali kopa więc podziękowali Polsce.

 

Po drugie jest część Polonii która popierała Platformę Obywatelską , była karmiona przez Ambasadę sowitymi dotacjami i oni trzymają się ze sobą.

Teraz jednak wygrał PIS ale nie wspiera finansowo ludzi którzy popierali PIS dlatego już dali sobie spokój z PIS natomiast ci co popierali PO czekają aż już przyjdzie nowa władza po PIS.abyznów dostać dotację. Senat ma około 50 milionów złotych na Polonię i dzielą wśród znajomych organizacji na świecie.

Przedstawiciel PIS pan Wróbel już swoje osiągnął prowadzi program polonijny, kasa została podzielona więc reszta ludzi zajmuje sie praca i rodzinami i nie interesuje sie sprawami Polonii.

W sumie PIS wygrał wybory, kasę podzielił wokół siebie i nie widać jakiś zmian bo ludzie mówią ze za PO było lepiej, Ambasador przynajmniej jaki był to był ale na spotkania zapraszał swoich ludzi nowy Rzegocki niby z PIS zaprasza ludzi popierających Platformę. Dlatego ludzie w Londynie mają po prostu dość dziadowskiego zachowania polityków z Polski. Widząc to dziadostwo PISu na wyspach,się nie organizują. Generalnie chcieliby w większości dostać Brytyjski paszport .

 

7 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Sprawy Polonii