Ponad 140 000 osób w Birmingham na zakończenie Ramadanu

Ponad 140 000 osób w Birmingham na zakończenie Ramadanu

 

Największe święto Eid w Europie odbyło się w parku w Wielkiej Brytanii, gdzie ponad 140 000 muzułmanów zgromadziło się, aby uczcić koniec Ramadanu.

Rekordowa liczba wyznawców islamu z całego świata przybyła do Small Heath Park w Birmingham.

Organizatorzy zapowiedzieli, że w imprezie wzięło udział ponad 140 000 osób – prawie dwa razy więcej niż na moskiewskim stadionie Łużniki, który będzie gospodarzem finału Pucharu Świata w przyszłym miesiącu.

Rodziny – niektóre, które podróżowały z tak daleko, jak Stany Zjednoczone – wspólnie podniosły się do rana na poranne modlitwy o 9 rano na „Festival of Breaking the Fast”.

Następnie zjechali na liczne stoiska z jedzeniem i dostępne zajęcia – w tym przejażdżki terenowe, minigolfa. Impreza, której gospodarzem jest Green Lane Masjid i Community Centre, jest już w siódmym roku i odnotowuje wzrost liczby od 2012 roku. , w którym uczestniczyło 12 000 osób.

W 27. rocznicę Ramadanu meczet zebrał ponad 400 000 funtów na projekt Saving Syria.

Rzecznik Green Lane Masjid & Community Centre, powiedział:

„Ta uroczystość jest jedną z najważniejszych w islamskim kalendarzu religijnym i jest dla nas wszystkich okazją do spotkania w pokoju i jedności. Wszyscy jesteśmy przytłoczeni, że tak wiele osób z różnych wyznań iz całego świata podróżował do Birmingham na tegoroczny Celebrate Eid.

„Od miesięcy pracujemy z pięcioma lokalnymi meczetami i naszym partnerem charytatywnym Human Appeal, aby zorganizować społeczność na niezapomniany dzień modlitwy, gier i zabawy”.

Eid religijny to jeden dzień, który sygnalizuje koniec Ramadanu i początek następnego miesiąca, Shawwal.Ramadan jest najświętszym miesiącem w kalendarzu muzułmańskim, gdzie muzułmanie koncentrują się na osobistej refleksji i modlitwie poprzez trzy rodzaje kultu: miłość, modlitwę i poszczenie.

Konrad W

 

15 czerwca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Birmingham