Ponad 10 lat więzienia za kradzież £150, taksówkarzowi Birmingham

Birmingham

Siła Sądu.

Złodziej, który groził taksówkarzowi imitacją pistoletu i nożem kuchennym został skazany na wiele lat więzienia .

Anthony Hoey zamówił taksówkę żeby zabrała go z Wheatsheaf Pub na Coventry Road, Sheldon, podczas wczesnych godzin 2 marca.

Zapytał, jak podjechać do Oldknow Road w Small Heath, ale kiedy przyjechaliśmy, nie chciał zapłacić za przejazd £ 6,60. Potem zagroził kierowcy pistoletem i nożem  żądając pieniędzy.

Kierowca dał mu £ 100 w gotówce,które miał w kieszeni, podczas gdy Hoey wziął również około £ 50 w bilonie podczas jazdy samochodem, dojeżdżając do Byron Road.

Napastnik został ujęty i aresztowany przez funkcjonariuszy kilka godzin później, podczas zakupów w Bull Ring, z telefonem z którego wzywał taksówkę.

Pistolet zabawka został znaleziony przez policję

Detektywi odkryli również dres odpowiadający opisowi podanemu przez taksówkarza, pudełka z metalowym pistoletem i nożem,które okazały się być zabawkami.

Hoey, z Mulwych Road, Tile Cross, początkowo zaprzeczył że popełnił przestępstwo ale później przyznał się do napadu, posiadania imitacji broni palnej i noża.

W Birmingham Crown Court w dniu 9 czerwca, został skazany na wiela lat – siedem lat za rozbój (z rozszerzeniem do trzech lat więzienia), w tym posiadanie imitacji broni palnej ,  posiadanie ostrego narzędzia.

DC Tom Lyons, z Stechford CID, powiedział:

„To było szczególnie szokujące doświadczenie dla taksówkarza. Dzięki starannej pracy policja szybko zidentyfikowała człowieka odpowiedzialnego za przestępstwo i doprowadziła go przed oblicze sprawiedliwości, aresztując go na ulicach Birmingham. ”
:

Jan W.

photo/birminghammail

16 czerwca 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire