Pomoc dla 10 miesiecznej dziewczynki .

Pomoc dla 10 miesiecznej dziewczynki .

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Evy Korolenko, 10miesiecznej dziewczynki urodzonej w Odessie, chorej na rdzeniowy zanik mięśni typ 1. Jest to niestety najcięższa odmiana tej choroby, która pozbawiła już Evę umiejętności trzymania główki i poruszania nóżkami. Jej rączki na szczęście wciąż są na tyle silne ze potrafi nimi ruszać i trzymać małe przedmioty. Aby tak zostało i aby codzienne rehabilitacje przynosiły coraz lepsze efekty Eva potrzebuje tylko jednej dawki leku Zolgensma. Brzmi dość prosto, ale takie nie jest, ponieważ taka terapia genowa w Lublinie to koszt około 9 mln złotych!

Rodzice Evy nigdy nie będą w stanie zdobyć takich pieniędzy.. koszmar o tym ze Eva będzie traciła siły każdego dnia aż do momentu gdy straci umiejetność oddychania, stanie się realny jeżeli wszyscy nie staniemy #MuremZaEva i nie damy jej szansy na dobre życie.

Eva z mamą mieszkają w Warszawie i tam planują swoją przyszłość. To lekarze z Polski dali im nadzieje na to że Eva będzie mogła żyć bo przecież na to zasługuje. Po tym gdy w swoim rodzinnym kraju ta rodzina usłyszała ze nie ma ratunku dla ich dziecka, nie zawahali się i wyjechali zostawiając wszystko za sobą.

Jestem osobą z Drużyny Evy, starającą się pomóc bo nie widzę różnicy między dziećmi chorymi mającymi polskie pochodzenie czy ukraińskie. To nie ma znaczenia! Każde zasługuje na zdrowe lepsze życie! Niestety tylko nie wielka liczba naszej społeczności uważa tak jak ja. Mogą się Państwo przekonać sami obserwując zbiórki dzieci chorych na SMA1 polskiego pochodzenia i porównać ze zbiórką Evy Korolenko. Uważam ze jest to niedopuszczalne aby Eva została na szarym końcu i bez nadziei. Przecież jest już częścią naszej polskiej rodziny!

Ogromnie Państwa proszę o pomoc w dotarciu do szerszego grona odbiorców, o artykuł o Evie, który będzie ogromnie pomocny w dotarciu do celu, w uzbieraniu tych 9 milionów dla niewinnego maleństwa.

Z poważaniem  Marta Babicka

PS  Prowadzimy na Facebooku grupę licytacyjną dla Evy pod nazwą „Eva Korolenko – wygrać z SMA”

Inline image
21 września 2020