Pomiędzy Uk i UE będa cła. Rób zapasy

Pomiędzy Uk i UE będa cła. Rób zapasy

 

Liam Fox minister handlu miedzynarodowego opublikował bardzo wazne oświadczenie
 
Liam Fox powiedział Konserwatywnym posłom, że unia celna jest „najgorszym z obu światów” i pozostawi Brytanię niezdolną do ustanowienia własnej polityki handlowej.

Sekretarz ds. Handlu międzynarodowego powiedział, że Wielka Brytania  będzie „handlowana” przez Unię Europejską, ponieważ sprzedaje dostęp do rynków brytyjskich jeśli zostanie w Unii Celnej.

Jego list skierowany do grupy polityków zarządzajacych Partia pojawia się, gdy premier negocjuje z Partią Pracy nową umowę, która może obejmować członkostwo w unii celnej po Brexicie.

Siła jego interwencji sugeruje, że dr Fox nie chciałby pozostać w gabinecie, gdyby premier miał dążyć do unii celnej z UE czyli poda się Dymisji.

W liście powiedział: „Utknęlibyśmy w najgorszym z obu światów, nie tylko niezdolni do ustanowienia naszej własnej międzynarodowej polityki handlowej, ale poddani, bez reprezentacji, polityce jednostki, nad którą posłowie nie mieliby kontroli demokratycznej.

 

„Bylibyśmy przedmiotem handlu. Jak głosi słynne powiedzenie w Brukseli, jeśli nie jesteś przy stole, jesteś w menu”.

„Unia celna z Unia Europejska – w której Zjednoczone Królestwo było zobowiązane do wdrożenia wspólnej taryfy celnej – pozwoliłaby UE negocjować dostęp do rynków Wielkiej Brytanii w ramach polityki handlowej UE, niezależnie od interesów lub życzeń Wielkiej Brytanii.

Powiedział, że kraje, które negocjują nowe umowy o wolnym handlu z UE, będą miały „automatyczny dostęp do rynku brytyjskiego z brakiem wzajemnego dostępu do Wielkiej Brytanii”.

Twierdził również, że unia celna „utrudni” zdolność Wielkiej Brytanii do otwierania rynków na całym świecie na usługi.

„Niezdolność do ustalenia własnych stawek taryfowych sprawiłaby, że byłoby to niezwykle trudne, jeśli nie niemożliwe, uniemożliwiając brytyjskim eksporterom usług światowej klasy uzyskanie dostępu do nowych i rentownych rynków”.

Wniosek chyba każdy rozumie

Czy będzie umowa czy nie będzie umowy, politycy Partii Konserwatywnej nie chcą podpisac Unii Celnej z Ue aby móc handlować z całym światem. Więc Unia Europejska musi wprowadzić cła bo jesli tego nie zrobi tanie towary z krajów całego świata przez Wielką Brytanię wpłyną do Unii Europejskiej i położą produkcję w Europie. Unia jest własnie po to aby chronić produkcję w Europie 

Rób zapasy , ceny pójda do góry jak w Japonii, minie troche lat kiedy ceny opadną.

 

Konrad W.

9 kwietnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit