Polskie biuro ksiegowe w Yorkshire 60 funtów rozliczenie – ETSimpleTax Solution

Polskie biuro księgowe w Yorkshire 60 funtów rozliczenie – ETSimpleTax Solution. Działamy na całą uk. Zasiłki.

 

ET Simple Tax Solution jest firmą z wieloletnim stażem w UK. Nasi pracownicy są profesjonalistami, którzy od ponad 8 lat pomagają w wielu dziedzinach finansowo – księgowo – ubezpieczeniowych.
Staramy się pomagać nie tylko w podstawowych sprawach związanych z księgowością czy ubezpieczeniami, ale wspieramy naszych klientow również w innych sprawach administracyjnych.
Jednak w zwiazku z tym, że końcem stycznia kończy sie okres rozliczeniowy za rok podatkowy 2017/2018, to wiele pytań od naszych klientów wiąże sie z kosztami jakie samo zatrudniona osoba może sobie odliczyć od podatku.
Nie skupimy sie dzisiaj na oczywistych kosztach związanych z pracownikami, materiałami, towarem czy reklamą ale opiewiemy więcej o kosztach, ktorymi nasi klienci są często zaskoczeni.
Jedne z najważniejszych i chyba najbardziej oczywistych są koszty lokalu w którym prowadzimy zdzialalność. Jednak nie każdy wie, ze jeśli firma zarejestrowana jest pod adresem domowym, i mamy w domu wydzielone miejsce pracy, to również odpowiednia cześć rachunków prywatnych zwiazana z domem podlega odliczeniu (nawet dla najemców nieruchomosci).
Wielu naszych klientów korzysta również z samochodów. Oczywiste jest, że jeśli firma posiada samochód służbowy (firmowy), który jest przeznaczony tylko na cele zwiazane z działalnościom to podlega on odliczeniom. Jednak samochody prywatne wykorzystywane na cele prowadzenia działalności również podlegają w cześci odliczeniu w koszty prowadzonej działalności. I każdy ma wybór, czy woli odliczyć sobie osobno koszty pojazdu (naprawa, paliwo, opłaty itp) czy woli prowadzić rejestr mil i odliczyć sobie przejechane mile zamiast zbierać wszystkie rachunki. Oczywiście rejestr musi być prowadzony pod kątem odbytych podróży służbowych i odpowiednio odzielony od prywatnych podróży. Jednak w dobie dzisiejszej elektroniki, mamy wiele programow na telefon które liczą wszystko za nas i naszą praca jako właściciela firmy ograniczicza sie do minimu. Wielu naszych klientów pyta nas co im się bardziej opłaci. I choć w większości przypadków lepiej jest prowadzić rejetr mil to zawsze podchodzimy do każdego klienta indywidualnie.

Ciekawostką jest to, że są również osoby które nie posiadają samochodów, a do klientów dojeżdźają komunikacyją miejską, taxi lub rowerem. Takim osobą również należa sie odliczenia. HMRC akceptuje zarówno bilety za komunikacje miejską, rachunki od prywatnych przewoźników jak również rozliczenie mil. Także nawet roweżysta nie bedzie pokrzywdzony. W tym miejscu najważniejszym błędem jaki popełniają nasi klienci jest odliczanie dojazdu pomiedzy praca a domem. Niestety nie można tego odliczyć, gdyż liczy sie tylko dojazd do klienta, czy też do miejsca gdzie będziemy zalatwiać nasze biznesowe sprawy (np. do sklepu jeśli kupujemy w nim materialy, narzedzia czy ubrania lub na szkolenie zawodowe).

Kolejnym kosztem jaki pracownicy mogą sobie odliczyć jest koszt za ubrania. Możemy wliczyć w koszty ubrania robocze z logo firmy, fartuchy, odzież ochronną, obowie ochronne i wyposażenie ochronne oraz wszelkie kostiumy ( w tym aktorskie) które używamy w pracy. Nie możemy niestety wliczać w koszty ubrań codziennego użytku, nawet jesli używamy ich w pracy.

I ostatnim aspektem jaki warto przytoczyć jest sprawa ubezpieczeń. Niestety dla samozatrudnionych nie można odliczyć w koszty wszelkich ubezpień prywatnych (również na życie) nie zwiazanych z biznesem. W kazdym przypadku można odliczyć ubezpieczenia samochodu, lokalu, materiałów, narzedzi itp.
Taką ciekawostką na koniec, jest fakt, że osoby które osiągneły coajmniej 1 000 dochodu z działalności, ale nie gromadziły rachunków kosztowych, mogą odliczyć sobie ryczałt w formie £1000.00. Również gdy ich rachunki, które zgromadzili nie przekraczają obecnie £1000.00.
Jeśli nasuneły sie Państwu pytania związane z tym lub innym tematem to zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy wszystkie osoby, ktore nie rozliczyły sie jeszcze do skorzystania z naszych usług. Poza profesjonalnym podejściem do tematu cechują nas bardzo atrakcyjne ceny naszych usług. Ceny rocznych rozliczeń dla firm zaczynają sie już od £60.00.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Zajmujemy się również zasiłkami. tel. 0784 636 5666

email:::: etsts.online@gmail.com 

7 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire