Polski kucharz Łukasz powstrzymał zamachowca w Londynie

Polski kucharz o imieniu Łukasz powstrzymał zamachowca w Londynie

 

Jeden mężczyzna był uzbrojony w gaśnicę, a drugi kilkumetrowy kij , gdy ludzie na miejscu otaczali napastnika, który ostatecznie został przygwożdżony do ziemi.

Khan który zaatakowal na London Bridge zostaje spryskany gaśnicą, podczas gdy inny mężczyzna próbuje stłumić napastnika długim kijem – długim szpiczastym zębem wieloryba.

Uważa się, że to Polski kucharz o imieniu Łukasz wyciągnął kij ze ściany Fishmongers Hall, budynku klasy II na londyńskim moście.

Wśród tych, którzy schwytali napastnika, był 42-letni James Ford, który również próbował uratować życie kobiecie, która została dźgnięta nożem. Ford został skazany na dożywocie w 2004 roku za zabójstwo 21-letniej Amandy Champion. Ford odsiaduje ostatnie dni swojego wyroku w HMP Standford Hill, otwartym więzieniu w hrabstwie Kent, był na moście London Bridge, gdy doszło do ataku.

Scotland Yard bada, w jaki sposób 28-letni Usman Khan przeprowadził atak na London Bridge, mimo że był znany władzom i wyposażony w elektroniczny znacznik do monitorowania jego ruchów. Został wypuszczony rok temu po tym, jak odsiedział swój udział w spisku wysadzenia londyńskiej giełdy.

Khan był na konferencji w Fishmongers ‚Hall niedaleko London Bridge na zorganizowanej przez University of Cambridge konferencji na temat rehabilitacji przestępców, po wcześniejszym uczestnictwie w uniwersyteckim programie rehabilitacji więźniów Learning Together, ale nie wykazał „żadnego powodu do niepokoju”.

Były metropolita Ch Supt Dal Babu powiedział:

„Atak terrorystyczny na London Bridge pokazała odważnych ludzi. Terrorysta usiłował zabijać, ale odważni londyńczycy wraz z policją zapobiegli dalszym zgonom z powodu ich szybkich działań. To prawdziwi bohaterowie. ”

Jednym z bohaterów jest POLAK>

Oto co trzymał w ręce.

 

Konrad W

 

30 listopada 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *