Polski kierowca zbity w Belgii przez emigrantów. Odmówił przemytu

Polski kierowca zbity w Belgii przez emigrantów. Odmówił przemytu

 

Nielegalni imigranci okrutnie pobili trzech kierowców ciężarówek na trasie do Wielkiej Brytanii po tym, jak ci odmówili przemycenia ich z Belgii

Incydent miał miejsce w obszarze usług autostrady E17 niedaleko Gentbrugge, dzielnicy miasta Ghent w Belgii w poniedziałek.

Media lokalne donoszą, że trzech kierowców ciężarówek zostało brutalnie zaatakowanych przez afrykańskich imigrantów, którzy próbowali wedrzeć się na zaparkowane ciężarówki zmierzające do Wielkiej Brytanii.

Kierowca ciężarówki; Marc z miasta Antwerpia powiedział, że był świadkiem wielu straszliwych incydentów w czasie swojej kariery, ale sceny, które widział o 2.30, były nieporównywalne z niczym innym.

„Polski kierowca ciężarówki krzyczał na cały parking i wołał o pomoc we wszystkich możliwych językach.

„Był ścigany przez kilku nielegalnych, którzy próbowali dostać się do jego ciężarówki. Uciekł w kierunku autostrady, ale oderwali go, a czterech z nich go pobiło.

Według Marc’a polski kierowca ciężarówki zdołał w jakiś sposób wrócić do ciężarówki ciężko ranny, po czym natychmiast odjechał. Włoch, który wyszedł z samochodu, został następnie zaatakowany przez kolejną grupę. Skopali go tak mocno, że nie mógł już wstać.

– Również francuski kierowca ciężarówek został bardzo pobity.”

Szokująco, podczas gdy Marc i inny kierowca zadzwonili po policję, minęło sporo czasu, zanim dotarli, ponieważ policjanci byli zajęci wypadkiem samochodowym z ofiarą śmiertelną. Gdy policja z Ghent dotarła na miejsce, grupa imigrantów już uciekła.

Gubernator Jan Briers z Prowincji we Flandrii Wschodniej wezwał do „stałego bezpieczeństwa” w strefie obsługi autostrad.

Briers powiedział: „Musimy się tym zająć, korzystając z firm bezpieczeństwa, policji federalnej, a nawet wojska”.

Zdaniem Briersa zamknięcie strefy usług autostradowych nie jest opcją, ponieważ „problem uchodźców po prostu zmieni miejsce i nie będzie to solidarne z innymi prowincjami”.

Obecnie coraz większa część migrantów próbujących dotrzeć do Wielkiej Brytanii próbuje to robić z Belgii.

W zeszłym tygodniu migrant z Sudanu został zmiażdżony pod kołami autobusu Eurolines w Brukseli, starając trzymać się podwozia w celu dostania się do Wielkiej Brytanii.

Kierowca autobusu nie zdawał sobie sprawy z tego, że mężczyzna zginął pod kołami autobusu.

Wzrost liczby migrantów przybywających do Brukseli pojawił się wraz z doniesieniami o znaczącej luce w zabezpieczeniach usług Eurostar z Brukseli do Londynu przez Lille.

To dotyczyło pasażerów kupujących bilet na podróż wczesnym wieczorem między Brukselą a Lille, gdzie Eurostar zatrzymuje się w drodze do Londynu.

W przeciwieństwie do pasażerów podróżujących do Wielkiej Brytanii, podróżujący w Lille nie są zobowiązani do okazania paszportu ze względu na strefę Schengen. Oznaczało to, że mogą po prostu zostać w autobusie i podróżować dalej do Londynu, chociaż władze kolejowe zajmowały się tym problemem.

5 sierpnia 2017