Polski kierowca autobusu zaatakowany Edynburg

Polski kierowca autobusu zaatakowany Edynburg 

 

Dwie kobiety rzucały rasistowskie komentarze i obrażały polskiego kierowcę autobusu podczas nocnej zmiany.

Dwie kobiety z Fife, jedna z Rosyth, które rzucały w kierunku kierowcy autobusu rasistowskie obelgi, podczas kursu z Festiwalu w Edynburgu, stanęły przed sądem.

Wielokrotnie nazywały polskiego kierowcę „nazistą” i były nieprzyjemne w stosunku do innych pasażerów, co jeden z podróżujących nagrał swoim telefonem. Na filmie było słychać jak kobiety śmieją się i nazywają kierowcę nazistą.

W ławie oskarżonych w Dunfermline Sheriff Court zasiadła Frances Duggan lub Morris, 61, z Park Road, Rosyth i Annette Hay, 52, z Glebe Place, Burntisland.

Po procesie w zeszłym miesiącu kobiety zostały uznane za winne.

Kierowca powiedział podczas procesu, że autobus był pełny tej nocy, jak to bywa podczas festiwalu. Incydent miał miejsce o godzinie 23.15 podczas kursu z Edynburga do Leven. Na Ferrytoll większość pasażerów wysiadła. W pobliżu odbywały się roboty drogowe, które uniemożliwiły autobusowi udanie się normalną trasą do Rosyth.

Mężczyzna usłyszał, jak jedna z kobiet mówi: „Gdzie jedzie kierowca?” Druga odpowiedziała: „On jest Polakiem. Nie wie, dokąd jedzie. Zaczęły krzyczeć do niego i obie były wobec niego agresywne.

„Powiedziałem:” Wystarczy, dzwonię na policję „, kontynuował kierowca. Usłyszał, jak mówiły: „On jest nazistą. On jest Polakiem. On nie jest stąd. ”

Kiedy zatrzymał autobus w pobliżu Rosyth, kobiety wymusiły otwarcie drzwi  i wysiadły, jedna z nich upadła na asfalt.

Kierowca powiedział:

„To było najgorsza obelga, jaką kiedykolwiek usłyszałem pod swoim adresem. Pracuję w usługach publicznych. Nie zrobiłem niczego złego „.

Szeryf Simon Collins skazał kobiety na 150 godzin prac społecznych.

Katarzyna Cz.

 

20 czerwca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja