Polski emigrant umiera w areszcie deportacyjnym w Harmondsworth

Polski emigrant umiera w areszcie deportacyjnym w Harmondsworth

 

Polscy imigranci umierają w areszcie brytyjskim.

Dwudziestoletni polski człowiek zmarł  w ośrodku usuwania imigrantów w Londynie.

Wypadek wydarzył się w niedziele w centrum zatrzymania Harmondsworth,  dzień przed filmem BBC, który pokazał strażników w innym IRC że źle traktowano zatrzymanych.

W piątek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało oświadczenie stwierdzające: „Możemy potwierdzić, że 28-letni mężczyzna zwolniony niedawno z ośrodka usuwania imigrantów w Harmondsworth zmarł w szpitalu  w czwartek, 7 września.”

Home Office odmówił potwierdzenia, czy został zwolniony z aresztu przed lub po incydencie w niedzielę.  Media Brytyjskie donoszą że zatrzymany został zabrany do szpitala, gdy próbował się zabić, a niektórzy zatrzymani usiłowali mu pomóc..

Według zatrzymanych w Harmondsworth matka mężczyzny podróżowała autobusem z Polski, aby zobaczyć syna, zanim maszyna wsparcia życia w szpitalu została wyłączona. Zatrzymani mówili, że mężczyzna otrzymał kaucję na dwa tygodnie przed incydentem, ale Home Office nie zdołało go zwolnić. Home Office odmówił komentarza.

Jeden aresztowany, który był przyjacielem człowieka, powiedział:

„Miał problemy fizyczne i emocjonalne, ale nie otrzymał pomocy, jakiej potrzebował od służby służby więziennej.

Pięćdziesięciu dziewięciu zatrzymanych w Harmondsworth podpisało protestacyjny list po śmierci, mówiąc: „To hańba, że ​​nikt nie był odpowiedzialny za tak złą opiekę. Jesteśmy istotami ludzkimi, a nie zwierzętami. ”

Emma Ginn, koordynator Medical Justice, organizacji charytatywnej, która działa na rzecz poprawy opieki zdrowotnej osób zatrzymanych imigrantów, powiedziała:

„Wcześniej w tym tygodniu zadzwoniliśmy do urzędu Home Office o zamknięcie wszystkich centrów imigracji, zanim inny aresztowany umrze. Inny więzień zmarł ostatniej nocy. Ta śmierć, podobnie jak wszystkie inne, mogła być uniknięta.

Emma Ginn, the coordinator of Medical Justice, a charity that works to improve the healthcare of immigration detainees, said: “Earlier this week we called on the Home Office to close all immigration removal centres before another detainee dies. Another detainee died last night. This death, like all the others, was avoidable as immigration detention is optional.

„Klienci dzwonili do nas przez cały tydzień  przerażeni ich traktowaniem oraz warunkami w aresztach imigracyjnych … Wzywamy ponownie do natychmiastowego zamknięcia wszystkich centrów imigracji na terenie Wielkiej Brytanii, zanim jeszcze jeden więzień umrze . „

41 osób zmarło w areszcie imigracyjnym lub wkrótce po zwolnieniu od 2000 roku.

Forty-one people have died in immigration detention or shortly after release since 2000.

Rzeczniczka Home Office powiedziała: „Nasze myśli są z rodziną [mężczyzny] w tym bardzo smutnym czasie. Pełne niezależne dochodzenie będzie przeprowadzone”.

Konrad W

 

9 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime