Polski 11 letni chłopak umiera przez psa w Newtonabbey

Polski 11 letni chłopak umiera przez psa w Newtonabbey

 

Chłopiec, który „został śmiertelnie raniony przez psa rodziny” na zdjęciu z ojcem, gdy szkoła składa hołd „uroczemu” uczniowi, mówiąc: „Małe światełko zgasło”

11-letni chłopiec zmarł po tym jak znaleziono go „całego we krwi” od ran, które zdaniem policji mogą być wynikiem ataku psa, którego właścicielem jest rodzina. Policja wszczęła śledztwo po tym, jak Ryan Busa został znaleziony z „ranami szarpanymi głowy” około południa wczoraj i zabrany do szpitala, gdzie wkrótce potem zmarł.

Osoba mieszkająca niedaleko miejsca zdarzenia w Queen’s Avenue, Newtonabbey, w hrabstwie Antrim, powiedziała, że widziała chłopca „całego we krwi”, gdy był przenoszony ze swojego domu na noszach przez sanitariuszy.

Oświadczenie szkoły brzmiało: „Dyrektor, personel, zarząd i uczniowie szkoły podstawowej w Ashgrove są bardzo zasmuceni tragiczną stratą jednego z naszych uroczych uczniów. „Małe światełko zgasło; będzie nam go bardzo brakować. „

Policja nadal znajduje się w rejonie Glengormley, który mieszkańcy opisywali jako „ogólnie cichy” gdzie zdarzył się incydent. BBC poinformowało, że „policja podejrzewa, że owczarek niemiecki, należący do rodziny mógł zabić 11-letniego chłopca około południa”.

Według doniesień The Sun, 38-letni mężczyzna, którego uważa się za ojca chłopca, urodzony w Polsce Marek Busa, pomaga w śledztwie policji. Sekcja zwłok zostanie przeprowadzona we właściwym czasie.

 

Noreen McCelland, radca Socjalistycznej Demokratycznej Partii Pracy (SDLP) w tej okolicy była na miejscu zdarzenia już od kilku godzin. Powiedziała: „To tragiczne nowiny. Jestem pewna, że cała społeczność przeżywa wielki smutek, a rodzina jest zrozpaczona.

Zespoły sądowe pojawiły się dziś wieczorem w domu rodziny, aby zbadać okoliczności śmierci chłopca.

Rzecznik policji w Irlandii Północnej powiedział: „Policja bada okoliczności związane z nagłą śmiercią 11-letniego chłopca w domu w dzielnicy Queens Avenue w Newtownabbey w niedzielę, 15 października. – Obecnie nie ma żadnych dodatkowych szczegółów.

Katarzyna Cz

4 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Świat