Polska będzie wpłacać więcej do UE i musi przyjmować emigrantów

Polska będzie wpłacać więcej do UE i musi przyjmować emigrantów

 

NIEMIECKI urzędnicy domagają się, aby państwa członkowskie UE przykładały wagę do kryzysu imigrantów i musza przyjmowac emigrantow.

Ambasadorowie UE przeprowadzili długie dyskusje na temat kolejnego siedmioletniego budżetu bloku, ponieważ jego celem jest wspieranie upadającej Unii po odejściu Wielkiej Brytanii. Niemiecki ambasador Michael Clauss powiedzial swoim kolegom z UE, że Niemcy są gotowe dopłacić do UE ze wzgledu na deficyt Brexitu, ale zażądali, aby państwa członkowskie były gotowe do tego, by stanąć na wysokości zadania związanego z migracją.

Niemcy nadzieję, że ambitna reforma budżetu może pomóc w finansowaniu nowych priorytetów i przekształceniu w politykę rolną i politykę spójności, które stanowią znaczną część funduszy UE.

Clauss zaapelował do państw członkowskich, aby „wykazały solidarność w innych ważnych kwestiach, takich jak wspólny podział obciążeń w kwestii migracji” – twierdzą dyplomaci na spotkaniu.

Napięte spotkanie pojawia się po tym gdy Berlin przygotowuje się do wpłacenia miliardów dolarów na unijną kasetę, aby podłączyć do budżetu czarną dziurę w Brexicie.

Ponieważ szefowie UE liczą koszty życia bez brytyjskich pieniedzy, obecnie pracują nad znalezieniem 10 miliardów euro pozostawionej przez odejście Wielkiej Brytanii z projektu w Brukseli.

Berlin, jak wynika z raportu  opublikowanego przez ministerstwo finansów, spodziewa się, że  dopłaci nawet 15 mld euro rocznie.
Niemcy Angeli Merkel już płacą 30 miliardów euro, ale są gotowe do zwiększenia płatności, mimo że są największym uczestnikiem tego bloku.

Główny ekonomista CDU, Eckhardt Rehberg, powiedział: „Europa nie cierpi z powodu braku pieniędzy” ale Pan Clauss powiedział Radzie UE Niemieckie składki mogą wzrosnąć do około jednej czwartej całego budżetu UE po wyjściu Wielkiej Brytanii po tym, jak posłowie do PE w Parlamencie Europejskim poparli plany podniesienia składek państw członkowskich do 1,3 procenta.

JAK WYNIKA  Polska bedzie musiała miała zwiekszoną kwotę wpłaty do Brukseli – szykuj portfel.

Na zdjęciu Angela Merkel i Michael Clauss 

 

Konrad W

 

7 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *