Polka i odszkodowanie 30 000 od dentysty, spartaczył pacjentce licówki.

Dentysta wypłacił odszkodowanie w wysokości 30 tysięcy funtów za to że spartaczył pacjentce licówki.

Dentysta w Londynie zgodził się wypłacić Polskiej pacjentce 30 tysięcy funtów odszkodowania po tym, jak nie poinformował jej o ryzyku związanym z proponowanym planem leczenia i po tym jak nałożył jej niskiej jakości licówki w nieodpowiedni sposób.

Pani miała zdrowe zęby ale chciała poprawić ich kształt i wygląd. Miała też trochę oszczędności więc poszła do dentysty.

Dentysta zalecił nałożenie 18 licówek i nie wziął pod uwagę innych opcji dla pacjentki, takich jak na przykład wybielanie zębów. Niemal natychmiast po założeniu kosztownych nowych licówek, pacjentka zaczęła mieć z nimi problemy. Licówki ciągle pękały i wypadały a pacjentka musiała nieustannie wracać do dentysty prosząc by usunął problem. Na początku nie była proszona o pieniądze za naprawę licówek ale z czasem za każdą kolejną wizytę pacjentka musiała płacić.

„To był dla mnie duży kłopot, zarówno w życiu osobistym, jak i życiu zawodowym.” – powiedziała nam pacjentka. „W nocy budziłam się martwiąc się o zęby. Byłam bardzo uczulona na każdy ruch językiem i czułam się z tym okropnie. Nie mogłam jeść w miejscach publicznych, przestałam się uśmiechać i często wycofywałam się z otoczenia żeby nie musieć rozmawiać. W domu jadłam głównie zimne zupy aż w końcu zaczęłam miksować jedzenie i jadłam takie zmiksowane – wszystko po to by nie uszkodzić zębów. Wszędzie brałam ze sobą lusterko, żeby cały czas sprawdzać zęby. Raz zdarzyło mi się w pracy że otworzyłam usta by coś powiedzieć a tu nagle wypada mi kawałek zęba i jedyne co mi pozostało to wymazać z pamięci wyraz twarzy mojego rozmówcy.Ja wiem że to może jest śmieszne ale postawcie się w mojej sytuacji.„

Może trudno w to uwierzyć ale pacjentka tego dentysty cierpiała tak przez około 5 lat – w tym czasie trwało leczenie reparatatywne. Powiedziała nam: „Cały czas dzwoniłam do mojego dentysty próbując rozwiązać kolejne problemy. Do tego stałam się bardzo przygnębiona i smutna. Właściwie od początku kiedy zaczęłam zgłaszać problemy z licówkami, relacja między mną a dentystą zaczęła się psuć aż wreszcie dentysta zaczął unikać mnie jak ognia i nie mogłam się już do niego dodzwonić. Aż zrozumiałam że nie chce mi już dłużej pomagać. ”

Przez cały ten stres pacjentka zaczęła szukać innego rozwiązania i wszczęła postępowanie sądowe przeciwko swojemu dentyście, Zrobiła to za pośrednictwem prawników zajmujących się zaniedbaniami dentystycznymi z kancelarii Graham M. Riley & Co Solicitors Ltd. Kancelaria ta ma Polski oddział.

 

Główny dyrektor kancelarii, pan Graham Riley, stwierdził że: „Źle wykonane licówki mają niszczycielski wpływ na naszą klientkę. To jest to dla niej traumatyczne przeżycie a lata spędzone na naprawianiu licówek wysoce żenujące.

Dentysta nie powinienen wykonywać zabiegu nałożenia licówek u tej pacjentki, ponieważ nie były one odpowiednie dla niej oraz ze względu na leżące u podłoża warunki. Leczenie które ma naprawić ten problem zostało zlecone przez biegłego sądowego dentystę i tą drogą powinien pójść dentysta naszej klientki.

Byliśmy zadowoleni że mogliśmy pomóc klientce wygrać odszkodowanie, które pomoże jej finansowo w przyszłości w naprawie problemów spowodowanych niedbałym wykonaniem licówek. Należy pamiętać, że nałożenie licówek polega na prawidłowym zeszlifowaniu cienkiej warstwy szkliwa przedniej części zęba i po obróbce mechanicznej nie można jej już zastąpić, a leczenie rektyfikacyjne może trwać całe lata. ”

Barbara Dytwinska
Kancelaria prawna
Graham M Riley & Co Solicitors Ltd
01704532229
barbara@grahamriley.co.uk

Informacji zawartych w tym artykule nie należy traktować jako porad prawnych. Służą one wyłącznie do celów informacyjnych. O konkretną poradę prawną dla każdego przypadku z osobna należy zawsze zwrócić się do odpowiednio wykwalifikowanego prawnika.

Polak dostał odszkodowanie za podnoszenie europalet

15 lutego 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *