Policjant zgwałcił 16-letnią dziewczynę Romford we wschodnim Londynie.

Policjant zgwałcił 16-letnią dziewczynę Romford we wschodnim Londynie.

 

38-letni Adam Adam, który zgwałcił 16-letnią dziewczynę w lesie w Romford podczas pierwszej randki w sierpniu skazany na dziewięć dziewięć lat
38-letni Adam Provan powiedział, że chce zabrać nastolatkę do kina po tym, jak powiedział jej, że ma zaledwie 22 lata, ale zamiast tego zabrał ją do lasu i zaatakował w Romford we wschodnim Londynie.

Sąd usłyszał: Provan i kobieta spotkali się u przyjaciela nastolatki.

Wymienili sie wiadomościami i zdjęciami, zanim zdecydowali się na randkę..Provan powiedział jej, że jest policjantem, ale skłamał o swoim wieku. Ojciec dziewczynki został „uspokojony”, by pozwolić swojej córce iść na randkę, ponieważ Provan był policjantem.

Ojciec upierał się, że najpierw będzie musi się z nim spotkać i zgodził się, gdy Provan powiedział mu, że ma 22 lata.

Anthony Metzer, QC, prokurator, powiedział sądowi, że „po 15-25 minutach jazdy” od domu nastolatki Provan wjechał na parking przy lesie i podeszli do „pnia drzewa”, gdzie zgwałcil nastolatke.

Jurorzy usłyszeli, jak ofiara próbowała wymyślić sposób na ucieczkę, ale zostawiła torbę w samochodzie policjanta i nie mogła sama wyjść z lasu. Następnie zabrał ją do restauracji fast food w Harold Hill, gdzie oglądał filmy na telefonie komórkowym, zachęcając ją, by okłamywała ojca i powiedziala, że byli w kinie.

Dziewczyna opowiadała jurorom, jak wiele razy mówiła „nie” i było jasne, że nie zgadza się na sex. Provan przyznał się podczas procesu, że był na randce, ale zaprzeczył, że wydarzyło się coś seksualnego. Po przesłuchaniu dyscyplinarnym ma teraz zakaz pracy policyjnej.

Detektyw Superintendent Sian Thomas z Child Abuse and Sexual Offenses Command powiedział: „PC Provan nadużył swojej pozycji, aby zdobyć zaufanie swojej ofiary i umyślnie ją oszukać; poczuła się pewna, że ​​jest policjantem i nie miała pojęcia o dużej różnicy wieku między nimi.

„Atak ten był bezczelny i wyrachowany, z wyraźnym wskazaniem, że wcześniej to zaplanował.

„Ofiara była niesamowicie odważna w zeznawaniu w sądzie i pochwalam jej odwagę w ponownym przeżywaniu tego, co stało się z nią w sądzie”.

„MPS oczekuje, że jego funkcjonariusze będą przestrzegali najwyższych standardów zachowania zarówno podczas pracy, jak i poza nią.

Znalezione obrazy dla zapytania in woods in Romford london police

Konrad W

 

1 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *