Policjant za gwałt 13 latki skazany na 25 lat. Liverpool

Policjant za gwałt 13 latki skazany na 25 lat. Liverpool

 

Policjant policji w Cheshire Ian Naude został uznany winnym w Sądzie Koronnym Liverpoolu  37 wykroczeń i skazany na 25 lat wiezenia.

30-latek z Market Drayton w Shropshire, którzy dołączyli do policji w kwietniu 2017 r. do jednostki zajmującej się bezbronnymi młodymi ludźmi.

Mówiono, że ma obsesję na punkcie dziewictwa nastoletnich dziewcząt ktore poznawał za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Szantażował i groził bezbronnym dziewczętom, namawiał ich, by wysyłali zdjęcia  bez ubran, kazali im nazywać go „tatusiem”. Zaprzeczył zgwałceniu swojej ofiary, mówiąc ławie przysięgłych, że seks jest zgodny, a ona „wydawała się czerpać z tego przyjemność”.

Podczas rozprawy, sąd dowiedział się, że poznał dziewczynę, gdy został wezwany do  incydentu podczas pracy, a kilka dni później został wybrany ją w samochodzie i zgwałcił na tylnym siedzeniu, filmując atak na jego telefon.

Jury uznało go za winnego kolejnych czterech zarzutów usiłowania zorganizowania przestępstwa seksualnego z udziałem dziecka i jednego zarzutu dotyczącego zorganizowania przestępstwa seksualnego dziecka. Naude przyznał się również do podżegania dzieci do aktywności seksualnej, robienia nieprzyzwoitych zdjęć dzieci i niewłaściwego postępowania w publicznym urzędzie.

Pełniąca obowiązki naczelnika Janette McCormick powiedziała, że ​​procesy rekrutacji ludzi zostały zmienione od czasu aresztowania Naudego.

Po skazaniu detektyw inspektor Kate Tomlinson, starszy oficer śledczy w tej sprawie, powiedział: „Ian Naude jest seksualnym drapieżnikiem najbardziej złego rodzaju. Dołączył do Cheshire Police, mając wyłącznie na celu zdobycie zaufania, aby mógł polować na młode, wrażliwe dziewczyny. Jego zachowanie i działania były naprawdę przerażające, a zdanie przekazane mu dzisiaj odzwierciedla to. „Pracowałem nad tym śledztwem przez ostatnie 12 miesięcy wraz z dedykowanym zespołem oficerów i personelu. Było to długie, skomplikowane i wymagające śledztwo. Nigdy bym nie przypuszczał, że będę prowadził śledztwo w sprawie policjanta i za tak straszliwe zbrodnie.

„Zadaniem Iana Nauda było egzekwowanie prawa i ochrona ludzi przed krzywdą. Zamiast tego stał się najbardziej niebezpiecznym z drapieżników i zdradził ludzi, których przysięgał chronić.

Drapieżny pedofil Ian Naude atakował i wykorzystywał wiele młodych dziewcząt, tworząc profil Snapchata, w którym nazywał się „King of the North”.

Wiadomości na temat Sickening wysyłane przez Naude zawierają jedno powiedzenie: „Ooooh, wciąż masz 13 … to takie seksowne”, a inne, które brzmią: „Jesteś wystarczająco dorosła.

Dziewczyny uprawiają seks, gdy mają 10 i 11 lat. W innej wiadomości Naude podając się za nastolatka o imieniu Jake Green zapytał: „Sooooo, co najbardziej zrobiłaś z chłopcem?”

Naude brał udział w patrolu z innym oficerem i zanotował dane kontaktowe córki tej kobiety.  Przez następne trzy dni pochlebiał i przygotowywał dziewczynę za pośrednictwem mediów społecznościowych, a następnie zaprasił ją na przejażdżkę samochodem.Doprowadził ją do odosobnionego miejsca, a następnie ją zgwałcił i nakręcił na komórke. Po ataku jego 13-letnia ofiara odważyła się powiedzieć rodzinie, a dochodzenie ujawniło, że służący policjant był drapieżnym pedofilem.

Konrad W

 

13 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Liverpool