Policja North Wales ostrzega przed pedofilem

Wielka Brytania

Walia

Policja została ostro skrytykowana za brak ostrzeżenia społeczności przed mężczyzną wykorzystującym seksualnie dzieci, który jest wciąż ścigany.


Dziecięca organizacja charytatywna NSPCC poinformowała, iż policja powinna ostrzec wcześniej społeczność przed człowiekiem poszukiwanym w związku z przestępstwami seksualnymi w stosunku do dzieci.


Michael Philip Leaberry, 35, jest poszukiwany za przestępstwa, których dokonał w Flintshire.

Kiedy apelowano o informacje na temat miejsca jego pobytu w Leabberry, policja w Północnej Walii oraz w Suffolk, opisała go jako „osobę zaginioną”.

Jednak po odnowieniu ich apelu w środę, okazało się, iż jest uważany przez policję za osobę stanowiącą zagrożenie dla dzieci.


NSPCC powiedziała również, iż z uwagi na zagrożenie dla dzieci, oczekiwane było rozważenie ostrzeżenia społeczności jak najwcześniej.

bbbbbbbbb

 

photo/leaderlive


Niemniej, North Wales Police oznajmiła m.in., iż nie ostrzegła ludzi wcześniej, ponieważ nie chciała „podważyć wszelkiego późniejszego postępowania karnego”.


Dodatkowo policja zwróciła się z prośbą do każdego, kto widział lub kto może wiedzieć o miejscu jego pobytu, aby się zgłosił pod numer 101.

Barbara Klaudia Sitko
leaderlive

7 maja 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Walia