Polaku w Szkocji, czas na przeprowadzkę, Nicola „oszalała”

Szkocja

Premier Szkocji traci rozum.

Premier Szkocji Nicola S. ogłosiła kilka dni temu, że chce zrobić ponownie referendum w Szkocji o wyjście tego kraju z Wielkiej Brytanii.

Długi jakie narobiła a jest to prawie 14 miliardów , brak pomysłu na reformy powodują iż znów gra na uczuciach ludzi.

Załóżmy jednak, że tak „zakręci ”  Szkotami, że zagłosują za opuszczeniem Wielkiej Brytanii. Co wtedy.

1. Szkocja straci funta .

Już podczas pierwszego referendum Premier Wielkiej Brytanii David Cameron i szef Banku Angielskiego mówił wyraznie koniec funta brytyjskiego. Więc Szkocja będzie musiała mieć swoją walutę, która nie będzie warta nic. Brak pieniędzy spowoduje że benefity na rodziny będą znikome. Zarobisz funta Szkockiego ale nic nie kupisz za niego w Europie do Polski też nie wyślesz bo będzie nic nie wart.

2. Mieszkańcy Szkocji w tym Polacy i inni migranci nie będą mogli pracować w Wielkiej Brytanii i będą musieli liczyć na pozwolenia na pracę a znając Anglików ich łatwo nie dostaną.Tak więc jeśli stracisz prace lub dostaniesz benefity mniejsze i nie będziesz się mógł utrzymać – do Anglii już nie wjedziesz tak łatwo.

3. Premier Szkocji liczy na wejście do Unii Europejskiej i dostania grantów Unijnych. Ale zapomina o trzech kwestiach:

– Hiszpania nigdy się nie zgodzi na przyłączenie Szkocji i wyraznie to powiedział Premier Szkocji dwa miesiące temu ( gdyby Szkocja weszła do UE to samo mogłaby zrobić Barcelona ). Ponadto Rządy Polski, Węgier, Cypru mogą nie zgodzić się na przyłączenie Szkocji do Unii aby nie psuć dobrych relacji z Londynem.

– droga wejścia do Unii to czas od 5-10 lat i trzeba przejść cały etat od wymagań w toaletach po wymagania w fabrykach itd. Patrząc na Szkocję, obecnie nie ma szans na integracje od razu.Miała możliwość bycia w Unii Europejskiej z automatu tylko dlatego, gdyż Wielka Brytania przyłączyła się bez okresów przejściowych i bez wymagań jakie kraje muszą spełniać obecnie.

– Szkocja liczy na granty Unijne. Ale zaraz w chwili kiedy Anglia przestanie dotować Bruksele a kwota była duża 50 milionów dziennie, Niemcy nie utrzymają wszystkich krajów dlatego Szkocja nie dostanie takich pieniędzy jakie miała obecnie i na jakie liczy Szkocja.

4. Jeśli tylko Brytyjczycy pozamykają bazy wojskowe w Szkocji bezrobocie osiągnie niesamowitego poziomu. Ktoś powie mają rope ale zaraz Anglicy wymuszą na OPEC niskie ceny ropy i benzyny i Szkocja zostanie bez pieniędzy. To widzimy już teraz w chwili kiedy ceny ropy spadły.

5. Słaba nowa waluta szkocka spowoduje że ceny w sklepach będą wysokie w stosunku do twojego wynagrodzenia w nowej walucie. ( będzie to samo co w Rosji, a nawet gorzej ) kupno towarów i produktów z China czy z innych krajów będzie o wiele droższe.

Podsumowanie:

W chwili kiedy Szkocja ogłosi nowe referendum i jeśli mieszkasz w Szkocji pomyśl o przeniesieniu się do Anglii jeśli nie będzie za pózno. Może więc warto zrobić to teraz. Oni nie rozumieją, jaką drogę trzeba przejść aby dostać się do Unii Europejskiej a i tak nie zostaną przyłączeni. Jednym słowem w chwili wyjścia Szkocji z Wielkiej Brytanii to może powstać niesamowita bieda tego kraju z brakiem możliwości pracy w Anglii. Zostaniesz bez dotacji na rodzinę i bez możliwości szybkiej podjęcia pracy w Wielkiej Brytanii więc powrót do Polski lub szukać pracy w innym kraju, w Niemczech benefity dopiero po 5 latach.

Każdy kraj chce dotacji z Brukseli ale nikt nie chce wpłacać, Anglia, która więcej wpłaca niż brała z tego klubu niestety się już wypisała, więc nie będzie już tak dużo pieniędzy do podziału.

O długu Szkocji czytaj

http://polskie-echo.com/premier-szkocji-zadluzyla-kraj-na-14-miliardow-funtow-w-jeden-rok/

Premier Szkocji ogłasza nowe referendum

Konrad W.

16 października 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

1 komentarzy
  1. Co za bzdury!! Wy nie macie pojecia co wypisujecie. Szkocja w tej chwili placi dlugi Londynu. Maja jedne z najwiekszych zloz rooy i gazu, dlatego Londyn trzyma ich w ryzach. Szkocja jest w Unii de facto i ma zagwarantowane miejsce we Wspolnocie. Ja mam zamiar przeprowadzic sie do Szkocji, bo widze w niej przyszlosc. Waluta Szkotow bedzie moze malo warto, ale bedzie jej duzo (patrz kraje skandynawskie). Firmy z Anglii bede sie przenisic wlasnie tam, bo chca miec dostep do single market. Irlandia tez sie odlaczyla od Londynu i niezle prosperuje, mimo braku surowcow. Nie ma obecnie lepszego kandydata do niepodleglosci jak Szkocja. Nie wspolne juz o Islandii, ktora importuje prawie wszystko, a sami wiecie jakie tam sa zarobki. Nie draznijcie mnie takimi artykulami. Polacy lubia demonizowac i sie madrowac. Napiszcie ile PBS narobila dlugow, i ze za rok zabraknie pieniedzy na emerytury. Jak na razie w Szkocji jest najwyzszy standard zycia w UK. Polaku, siedz w Szkocji!!

Komentowanie jest wyłączone.