Polakowi zabrano organy, rośnie współczesne niewolnictwo w Szkocji.

Polakowi zabrano organy, rośnie współczesne niewolnictwo w Szkocji.

 

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2018 roku w Szkocji zostało zarejestrowanych co najmniej 53 potencjalnych ofiar współczesnego niewolnictwa, a osiem z nich było dziećmi.

Statystyki opublikowane przez National Crime Agency ujawniły zakres współczesnego niewolnictwa i handlu ludźmi w całym kraju.

Spośród 53 podejrzanych ofiar zidentyfikowanych w mieście w okresie od stycznia do marca sześć było dziećmi : jedną dziewczyną i pięcioma chłopcami – podejrzanymi o wykorzystywanie do pracy dzieci.

Osoba z Rumunii podejrzewana o wykorzystywanie seksualne, a ostatnie dziecko, bułgarska dziewczynka.

Najczęstszym rodzajem wyzysku dla dorosłych w Szkocji był wyzysk pracowników, w którym brało udział 27 potencjalnych ofiar z 10 różnych krajów. W pozostałych potencjalnych przypadkach 12 dorosłych było wykorzystywanych seksualnie, dwóch było zmuszanych do pracy w gospodarstwie domowym, a czterech było przypadkami nieznanej eksploatacji.

Handel ludźmi jest złożonym przestępstwem, w którym dorośli i dzieci są wymieniani i wykorzystywani do osobistych korzyści. Jest to nadużycie praw człowieka, które powoduje poszkodowanych trwałe szkody fizyczne i psychiczne.

Handel ludźmi może wiązać się z wykorzystywaniem seksualnym ofiar lub zmuszaniem ich do pełnienia funkcji sługi lub uwięzieniem w pracy przymusowej.

Sprawy te zostały zidentyfikowane przez mieszankę sił policyjnych, władz lokalnych, organizacji charytatywnych i agencji rządowych. 

W całej Wielkiej Brytanii 1631 podejrzanych o ofiary handlu ludźmi lub współczesnego niewolnictwa kierowano do władz w pierwszych trzech miesiącach 2018 r. – w tym 711 dzieci – o 40% więcej w tym samym okresie ubiegłego roku.

W jednym przypadku będącym obecnie przedmiotem dochodzenia, Polak twierdził, że jego organy zosta ly zebrane. Inne przypadki dotyczyły wyzysku w pracy (874) i wykorzystywania seksualnego dzieci (159). 

Konrad W

 

7 lipca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja

1 komentarzy
  1. Kto pisze te artykuły ?! Język jest fatalny i w ogóle nie przypomina polskiego ! Wstyd. Czytać się tego nie da.

Komentowanie jest wyłączone.